Loulli

Ponižování

Ahoj, chtěla bych se zeptat na trochu vážnější téma. Už nevím kde se zeptat, všude si z toho dělají srandu :(
No, ale k mému problému..
Moje máma mi neustála říká že jsem tlustá. Znám holky co jsou na tom mnohem hůř než já. Abych vyplnila její představu „Dcery s postavou supermodelky“ začala jsem běhat. Zhubla jsem, a já čekala alespoň pochvalu. Dále jsem prožívala asi ten nejhorší moment. (smrt mého psa, kterého jsem považovala za nejlepšího kamaráda. Byla jsem na něj vázaná.) A to poslední na co jsem myslela byla moje váha. asi dva týdny jsem neběhala. Většinu dne jsem proležela se smutným výrazem. Čekala jsem alespoň nějakou útěch za 14 dnů. Ale její reakce byla -Když nic nebudeš dělat, tak nezhubneš.- Vzala jsem na vědomí, a začala znovu běhat. Opět jsem něco málo zhubla, a já neslyšela ani malou pochvalu za snahu. Stala jsem se vegetariánkou, kterou drřím už 6 měsíců. Skoro nic jsem nejedla. Za den snad tak jednu malou mísu zeleninového salátu. (A běhala jsem) S během a zeleninou jsem opět zhubla. Nedělá jí problém snižovat mou postavu před mou nejlepší kamarádkou. Prosila bych tedy jak zhubnout nebo jak říct mamce že už fakt mám dost toho, jak musím být úžasná ve všech směrech? Už je to celkem hnusný nápor na moje tělo.

  • Moc díky ♥

Doplňuji:
Moc děkuji všem za rady! PS. Když jsem minule jak píše jeden uživatel „otevřela hubu a řekla svůj názor“ byl z toho pěknej průser ;) Každopádně jak se cítím jí řeknu. A doktora taky navrhnu když patřím k nejhubenějším holkám ze třídy a furt je to málo.
fakt moc děkuji za rady, moc mi to pomohlo! :)

Nejlepší odpověď
Dudu855456

S mou mamkou to je na tom podobně. Akorát v opačném slova smyslu: „Když nebudeš jíst budeš mít anorexii.“ Některé mamky jsou už hold takové, ale zkus jí říci co cítíš, jak ti ubližuje tím, že tě neustále „shazuje“. Ponižování to není, jen chce aby jsi byla nejlepší, protože jsi její dcera. :)

Další odpovědi
Kelt

Najdi si kolik bys měla vážit při dané výšce a věku. Je maminka tlustá. nebo štíhlá. Požádej jí, ať ti ukáže fotky z mládí. Možná, že byla tlustá a nechce, abys taková byla ty. Zeptej se jí na to, proč je taková. Nebo se zeptej babičky z matčiny strany, jak máma vypadala, když byla ve tvém věku. A samozřejmě navrhni návštěvu lékaře. POkud nebudeš jíst, můžeš mít trvalé následky.

ivzez

Každá maminka chce pro své dítě/své děti jenom to nejlepší.
Někdy se může stát, že má dospělý o tom, co je pro dítě nejlepší,
jinou představu, než dítě.

V takovém případě je důležitá komunikace.
Podle mne tě maminka nechce ponižovat, přestože (možná)
pro svá sdělení někdy nevolí vždy nejvhodnější formu.

Maminka mohla mít v dětsví nějaké problémy,
kterých by tě ráda ušetřila.

Na to jídlo si dej pozor, jeden malý zeleninový salát
na den nestačí. Chyběly by ti bílkoviny a další důležité
látky, které organismus ve vývoji potřebuje.

Promluv si s maminkou co nejdříve.
(„Neotvírej si pusu“, ale normálně
v klidu jí vysvětli, jak se cítíš.)

mokrygorky

Jdi se léčit. To za tebe myslí maminka nebo co? máme tady počátek anorexie..
Je to tvůj život a tvoje tělo. Když neumíš říct svůj názor tak drž hubu a krok s maminkou :)
Doplňuji:
Vegeteriánka.. kolik ti je proboha? ❤

sunchAtor

Neřiď se mamkou. Znicíš se!!!! Prostě jí řekni že se nehodláš ničit.

gecco

Zeptej se mámy, kdy má čas – a zajděte spolu k doktorovi/ce – tak, jak to popisuješ, budeš za chvíli zralá na psychinu a s podlomeným zdravím.

Terézina

Na mamku se vykašli, všechno ji to řekni. A hlavně si kvůli ní nenič tělo a pořádně jez.

Damiana

Pokud nejsi extra koule – líná, pohodlná, která nedělá nic jiného, než to, že se cpe, pak má podle mě v první řadě problém tvoje máma.
Možná to říkal (říká) někdo jí, možná si to o sobě sama myslí. Nevím, jaké máte rodinné zázemí, zda jste kompletní rodina, to všechno hraje velkou roli. Matky bez partnera, s dospívající dcerou mají obvykle tyhle „sklony“. Vidí v dceři samu sebe před lety a chtějí ji dokonalou, aby byla lepší, hezčí a úspěšnější, zkrátka taková, kterou žádný chlap neopustí… Případně ho „vosolí“ ona… To je hodně pokřivený pohled. Mít na prvním místě vzhled. Ale u žen, které neumějí stárnout to dnes bývá pravidlem…:-( A mívá to neblahé důsledky.
Stravuj se zdravě, ale pravidelně, sportuj (vyber si co tě opravdu baví), najdi si nějakého koníčka, přátele, se kterými budeš řešit něco smysluplného a kteří tě někam posunou.
Jak říkám, nevím, jak to doma máte, ale drzá na mámu nebuď, jen se nenech manipulovat. Možná byste mohly spolu navštívít psychologa, pokud je to opravdu už pro tebe hodně otravné (což asi je, viď?:-), dřív, než tě pohltí porucha příjmu potravy. Neboj se toho. Co máma nebere od tebe, možná vezme od třetího.

PS: Tvého pejska je mi líto:-(

bububabu

Tak zaprvé problém má tvá matka. A za druhé strašně si takovými způsoby stravování ubližuješ. Každý člověk potřebuje, a to i když hubne, určitou dávku tuků, sacharidů, vlákniny a bílkovin za den! Doporučuji ti používat Kalorické tabulky kde zadáš potřebné údaje a každé jídlo co sníš a ono ti to hlídá váhu a dokonce i pitný režim který je také důležitý.
http://www.ka­loricketabulky­.cz/