lalisasa

Dítě ubližuje psovi a ostatním. Co s tím?

Chtela bych se zeptat, co si o tom myslite a nějaký váš nazor. Kdyz prijede bratranek (3 roky) k nam na navstevu, ubližuje memu psovi. Je to bišonek, pět let, není zvyklej, ze by ho nekdo mlatil. Ale kdyz prijde bratranek, vezme ho treba za hlavu a hodi ho ze dvou metru z terasy a pak jde pryc. Muj pes se samozřejmě jen divi, co se deje, ale ja se bojim aby mu neublizil, uz jen to, ze ji drzi za hlavu ho musi bolet. Oni sami maji psa, velkyho bišona, toho asi jen tak neunese, ale taky ho nekdy mlati. Je mi tech zvirat lito. Kdyz prijde jeho mama, taky ji mlati a hazi po ni kameny, klidne do obliceje, do oci a neprestane ani kdyz mu rekne ze ne ( spis mu to vsechno dovoluje.) bojim se, je možnost, že z neho pak vyroste agresor? ( mama je na nej sama, umrel jim tata hned jak se narodil, takze mu dovoluje uplne vsechno a je ji jedno, co komu dela a chova se cim dal tim vic agresivneji) chci vedet jen nazor, jestli si taky myslíte, že mu to zustane a jednou treba nekoho zabije? Nebo ze z toho vyroste, i kdyz nema zadnou vychovu a je mu UPLNE vsechno dovoleno? Nebo to pujde nejak zastavit? S jeho mamou se mluvit neda, zda se mi, uplne jina a je ji jedno, ze ji i jeji bratr i mama rikaji, at s tim neco dela, at ho vychovava jinak.

Nejlepší odpověď
Kepler

To je podle mého názoru klasický případ narušené výchovy. Bohužel nemáš právo do toho zasahovat i když z toho špunta pravděpodobně roste grázl. Pokud by to přerůstalo do neúnosných mezí (jako že jednou přeroste), můžeš informovat sociálku.

Další odpovědi
nyjono

To je především práce rodičů, potažmo matky tvého bratránka. Je absolutně nevychovaný.
Pokud tedy netrpí nějakou poruchou, ale i tak by ho měl rodič ohlídat.
Takové chování s ním pouze poroste a bude se postupně zhoršovat.
A to, jak bude vychovaný se jednou vrátí rodičům – matce i s úroky.

jáára

Zbav se ho. Nemyslím pejska.

zjentek

A kolik je tobě? Ono to asi vyzní… no… zkrátka dej mu bombu na solar. Ale takovou, až si uprdne či upadne. Po každým jeho útoku. Jednou, podruhý, potřetí… Víc nebude třeba. protože později už se útoků vyvaruje. A víš proč? Protože na vlastní kůži pocítí, co taky může po jeho podobným aktu následovat! Přesně jak píše dochy- „s ohledem na jeho rozumovou vyspělost“ je to to nejlepší, co pro něj můžeš v tuto chvíli udělat. (;

@Ivzez: Prdlajs, má tři! Už teď je tím ztělesněním zla on, matka (byť odtud dobrá matka) v „tom“ od tří let věku s ním už nejede, naopak nad „tím“ pomalu začne ztrácet kontrolu. A „to“ se bude zrychlovat. V uvozovkách je řeč o brutalitě, která se z ďáblíka dá (ZATÍM) stejnou formou odstranit, čili ty fyz. vzruchy- prudké třepnutí atd. (až mu málem uletí ta rozmazlená kebule). To vás nikdo nenaučí, ale zeptejte se těch, kteří SKUTEČNĚ NIKOMU A HLAVNĚ NIČEMU (!!!) neubližují, čím si prošli a kam to vedlo.

Dochy

Ve 3 letech je zkrátka ještě malej na to aby dost dobře chápal že někomu ubližuje. Rozhodně bych v tomto věku nesoudil že z něj kvůli tomu roste grázl. Nicméně myslím, že je vhodné ho od potenciálních obětí oddělit při jakémkoli náznaku nepřiměřené agrese z jakékoli strany. Plus samozřejmě pokusit se o nějaké poučení a výchovu ale s ohledem na jeho rozumovou vyspělost. Nepíšeš např. kolik let je Tobě což by mohlo být užitečné protože to může poněkud limitovat Tvé možnosti.

ivzez

Píšu to nerada, ale podle mne jen dvě možnosti.

Buď přesvědčit jeho matku, aby své dítě řádně vychovávala
nebo se obrátit na OSPOD.

V žádném případě dítě nebijte („nedávejte mu bomby“)!!
Trestala byste je za neschopnost jeho matky.