Rafaelo111

Jak vrátit do původního stavu vztah s rodinou?

Jak se s tím vypořádat?
Matka s tetou mě od střední školy ponižují, protože prý nemám na normální vysokou školu(práva,far­macie).Jak bych taky mohl mít na normální vysokou, když sem k ničemu, přestože sem dřív problémy se šprtáním neměl(to sem k něčemu byl).Teď mám problém na (pro ně) trapné vysoké, protože vysokoškolskou matiku se nenašprtám, narozdíl od středoškolské(ta se našprtat dala).Vím, že bych problém se šprtáním na farmacii/právech neměl(kdybych k něčemu byl).Matka s tetou si myslí, že mám problém se studováním, jenže já mám problém s tím, že mě zradili(začali schazovat),mám osobní problém s něma.
Mimochodem, moji sestru matka s tetou verbovali na medicínu(proto měla sestra sebevědomí na rozdávání).Sestra skončila někde na místě 1500/2000 ostatně jako hodně šprtů co nemělo samé a muselo hájit své (po jednotlivých testech z biologie,che­mie,fyziky na sš) zapomenuté vědomosti.Takže hodně sebevědomí taky nepomůže.Sou lidi optimisti namyšlení, ale skutek utek.Já sem pesimista, zato mladý muž činu,pro kterého neni nic zatím ztraceného.Problém je v tom, že jsem velký pesimista kvůli tomu, že jsem pro maminku k ničemu.Což mě mrzí a nevím co s tím. Mám myšlenky na smrt ne tak na studium a nevím co si počít.

Psychotic: Nevím, kdo jste, ale mýlíte se.Problém je v matce a tetě.Nevěří mi.Teta je „úspěšný“ psychopat, tak má pro ostatní lidi vždycky pravdu.Ovlivňuje moji matku v rozhodování,pro­tože „má ve všem pravdu“.Být úspěšný psychopat je v pořátku – otázkou je, jestli je úspěšný člověk psychopat od dětství nebo se jím stane díky financím.Viz někteří podnikatelé, soukromí lékaří, soudci atd.
Navíc takovým nesmyslům, jako je psychologie a psychiatrie nevěřím: Psychologické testy sou pochybné: např. sestra dělala nějaký test povolání(na co se hodí) a vyšlo jí, že má větší šanci stát se lékařkou než já a to skončila u přímaček tak, jak jsem popisoval.Psychiatr mi dá jen léky proti bolesti(což jsou omamné a návykové látky jako drogy a alkohol, které překonání problému nezlepšují, ale spíše zhoršují). Navíc je(co vím) dost studentů na antidepresivech, zvláště na medicíně [těžká škola a někteří jejich úspěšní rodičové jsou také psychopati(někteří třeba doktoři), tak to se svými rodiči taky nemají lehké] – podle vás to sou psychopati, ale ti studenti se jako psychopati necítí.Cítí se jako lidé co mají budoucnost(někdo úspěšnou, někdo neúspěšnou budoucnost).
Já jen chci vše vrátit do původního stavu (nechci rozvrátit rodinu, nechci se vzdát, na všechno se vybodnout a zdrhnout).Takový magor nejsem.

Nejlepší odpověď
Psychotic

Nelze, jak ty, tak maminka jste psychicky narušení.

Ty zajdi na psychiatrickou ambulanci, ať něco udělají s tím komplexem méněcennosti, neurózou a sebevražednými myšlenkami.

Pak si najdi práci, odstěhuj se a rodinu kopni do zadku. Zničili tě a budou tě ničit dál, protože jsou pravděpodobně psychicky nemocní.

Sám jsi řekl, že jsi muž činu, tak jen do toho. Můžeš začít zde: http://tinyur­l.com/zwfxddw

Další odpovědi
iceT

Když ti blízcí budou do hlavy vtloukat nesmysly typu Jsi k ničemu, na nic se nehodíš, tak tomu pravděpodobně i sám uvěříš.Nezapomeň, když tě nikdo jiný nepochválí, musíš se pochválit sám.
Především by ses mě zaměřit na sebe, protože negativní, pesimistický pohled ti moc nepomůže. Vzpomeneš si na mámu, a tetu, a hned je ti jasné, že na to nemáš.
Tys už přišel na to, že problém není v tobě, že je v tom, že tě rodina nepodpoří, takže zvedni prdel, pokud jsi muž činu,najdi si nějaké bydlení, ať máš klid na studium, brigádu na zaplacení nájmu, protože jedině tak něčeho dosáhneš. Zatím tě někdo zadupává do země, a úspěšně se mu to daří.

Nuk nuk

Z Vaší otázky tuším, že jste studentem vysoké školy a tedy plnoletý a svéprávný člověk. Díky tomu vše k čemu se rozhodnete – studium, zaměstnání, obor ale i spousta dalších věcí, záleží jen a jen na Vás.
Na Vašem místě bych v první řadě asi navštívila psychologa. Vaše okolí Vám vštípilo myšlenku, že jste na nic, protože nesplňujete jejich očekávání, které je dost úzce zaměřené. To je samozřejmě nesmysl. Člověk není k něčemu dobrý, až když je z něj právník nebo farmakolog. To by nás bylo k ničemu drtivá většina. Bylo by dobré, kdyby Vám někdo pomohl si trochu zvýšit sebevědomí.
Druhá věc, kterou byste měl asi udělat, je uvědomit si, co Vám opravdu jde a co Vás baví. Do toho se pak pusťte a začněte s tím naplno, a to i za cenu, že byste musel změnit školu (obor) nebo vysokoškolské studium opustit úplně. Úspěch není jen otázka konkrétního vzdělání. KDyž budete dělat něco, co Vás naplňuje, bude to pro Vás rozhodně lepší, než když z Vás bude unuděný nerudný právník, který jím je jen protože se chtěl zavděččit matce a tetě. A když budete dělat to, co Vás naplňuje, půjde Vám to dobře a pak sand i ty dvě dámy pochopí, že jste ten muž činu a k něčemu dobrý.

anonym

V tomhle případě bych doporučil psychiatrii zejména pro pro tetu a tvojí mamku a taky pro tebe.Hlavně nemysli na nějaké sebevražedné úmysly,tím si nepomůžeš.
Pomohla by ti samostatnost a své vlastní životní rozhodnutí a né se nechat někým řídit.

lota

Člověk by měl řešit hlavně sebe, takže bych začala u sebe a až pak řešila vztahy s rodinou.

anonym

Tu celkem souhlasím s Psychotic.
Tvoje maminka a teta jsou jak psychicky nemocní lidé, tak i hloupí.

Zato ty jsi nehorázně slabý člověk, co si i v jeho věku nemůže poradit se svoji rodinou, navíc jsou to ženský, který ti nijak než slovně ublížit nemohou. Vážně tě nechápu.

Dále nechápu, proč se šprtáš. Se čtyřkami budeš mít v životě úplně stejný „úspěch“, co s jedničkami.

Jestli máš vážně myšlenky na smrt, tak doporučuji řezat podélně, ne příčně.

dubraro

Nevracet. Tak jak se nemůžeš vrátit do dětství, nemůžeš ani vrátit zpátky narušené vztahy.
Dnes je tak snadné se osamostatnit, že to musím dnešním mladým závidět. Udělej to jak nejdříve budeš moci. S psychopatem nelze jednat, jedině před ním utéct.
S antidepresivy opatrně, to máš pravdu, jsou opravdu návykové.

Šidlo

iba magor neujde od očividne prehratej bitky.......vy nie ste Leonidas a matka s tetou nie sú peržania!

múdry človek si váži svoj život a vie použiť pud sebazáchovy, keď treba.....nejde dobrovoľne so šelmou do klietky

viete dať do pôvodného stavu spálený koláč? asi nie.....

ak ste dosť zdravý, už o týždeň môžete v Nemecku či Dánsku umývať riady a byť slobodný.....a toto je ešte ten zlý scenár, ostatné sú lepšie

inak, psychotesty vyjdu pravdivo, len ak testovaný pravdivo odpovedá, nesmú mať viac než 10 rokov.......a lieky sú pre ťažko chorých

ivzez

Je nesmysl řešit problémy někoho jiného, musíte začít u sebe.
Pokud nevěříte sám sobě,
a zároveň odmítáte pomoc odborníka, bude to těžké.

Maminku a tetu (snad?) přesvědčíte tím, že něco dokážete.
Ovšem „brečením v internetu“ a hledáním příčin u každého
jiného kromě sebe, se daleko nedostanete.

Dochy

sidlo: ad psychotesty: jak které. Dobře postavené psychotesty mají proti podvodům pár pojistek.