Rokio

Pokud žena vypadá jako Venuše, jak vypadá?

Je hezká, nebo ošklivá?

Nejlepší odpověď
Drap

Co je ošklivé a co hezké? Je to subjektivní dojem jedince. Pokud tak někdo ženu označí, myslí se tím, že je hezká.

Další odpovědi
annas

Podívejte se do odkazu

Podle představy autora je to hezká žena. Však to byla bohyně krásy a lásky.

Na konci stránky jsou další její vyobrazení.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Venu%C5%A1e_(m­ytologie)

..
Ještě si přečtěte názor na Věstonickou venuši. Její nalezená soška představuje tehdejší pohled na krásu. Žena byla vnímána jako dárkyně života a její korpulentní tvary svědčí o úctě k ženě matce, jako „bohyni“ plodnosti.

https://zena.ak­tualne.cz/kra­sa/ideal-krasy-v-promenach-staleti-ktera-doba-je-ta-vase/r~eeafa46a706b11e­8bb77ac1f6b220e­e8/v~sl:b2d43881333a­aa288d8328bcc­0db3aed/

ivzez

Samozřejmě vypadá jako Venuše.
Jestli je hezká nebo ošklivá, závisí na názoru pozorovatele.

marci1

Jelikož Venuše (latinsky Venus) je římská bohyně smyslnosti, krásy a lásky, je krásná. 🙂
Něco jiného je Věstonická Venuše: https://pixaba­y.com/cs/photos/ve­nu%C5%A1e-socha-socha-z-p%C3%ADsku-1616661/

Tw!st

Nezáleží jestli hezká nebo ošklivá, je to podle typicky baculatého a silnějšího typu postavy.

Kepler

Pokud by vypadala jako planeta Venuše, pak by to byl zplozenec pekla s rohy, kopyty a piercingem úplně všude. Pokud jako ta bohyně, pak by to bylo něco jako ženský protějšek aliendrona.

Mc Merkurion

… no, jestli má vypadat jak Věstonická Venuše (https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/V%C4%9Bsto­nick%C3%A1_ve­nu%C5%A1e ), tak na dnešní poměry nic moc … ale už tehdy platilo a platí stále, že Venuše je idol krásy, a což teprve takovej Venušin pahorek …

Rokio

Drap a Kepler: A co věstonická Venuše? Pokud použijeme toto přirovnání při rozhovoru se ženou, jak bude reagovat?

Kepler

Asi by se urazila. Mně jeden soused říkal věstonický Venouš, ale neurazil jsem se. Nazýval jsem ho vychrtlým Skeletonem, případně Kostějem Nesmrtelným.

Tw!st

Bojím se, že by mohla přirovnání pochopit jako že je tlustá a urazit se. Být tebou takto ženu při rozhovoru nenazývám.