redy

Pojištění motorových vozidel?

  1. Pojištění motorových vozidel 1554 kč
  2. Pojištění povinného ručení 1476 kč

co znamená ta 1.?
a co to havarijní?
díky

Nejlepší odpověď
cochee

Havarijní tam nikde nezmiňuješ, ale pravděpodobně to bude ta jednička. Dvojka se jmenuje oficiálně „Pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla“ a populárně jí říkáme povinné ručení, protože je to kratší. Je to pojištění, které zafunguje, když ty pojedeš a někoho nabouráš, tak jeho škoda se hradí z této pojistky. To první pojištění se jmenuje „havarijní pojištění vozidla“ a vztahuje se na ostatní, to jest když jedeš a sama se nabouráš bez cizího zavinění, ale může pod to spadat i krádež auta nebo živelná pohroma (třeba povodeň nebo velké kroupy). Záleží, na co vše je pojistka uzavřena.
Doplňuji:
Povinné ručení je pojistka povinná ze zákona, auto bez ní nesmí vyjet na veřejnou komunikaci. Havarijní pojistka být uzavřena nemusí, ostatně na starší auta se většinou vůbec nevyplatí.