ten který je

Je nějaký oficiální věkový limit pro řízení motorových vozidel?

Je nějaký oficiální věkový limit pro řízení motorových vozidel? Můj otec stále jezdí autem,bude mu 80, celý život jezdil ale já si myslím že už by neměl sedat za volant,přecijenom takto starý člověk ztrácí obezřetnost.P­.S.Ještě že to nečte,ten by mne dal. 😁

Nejlepší odpověď
mosoj

Věkový limit není, ale musí mít každé dva roky potvrzení od lékaře, že je zdravý a schopný řízení motor. vozidla.

Policie to opravdu kontroluje.

Další odpovědi
Miroslavst

Vím, bude to znít vůči vašemu otci trochu neseriózně, ale nyní je jen a pouze v rukou svého lékaře a nikdo jiný s tím nic neudělá. Jedině ten vystavuje potvrzení, že je způsobilý řízení. Jak říká mosoj, policie to opravdu kontroluje. Kdysi jsem měl nehodu, kdy do mě naboural opilý a odhodil mě na druhé auto. V tom druhém autě byl řidič starší. Když přijela dopravka, první co je zajímalo po kontrole dokladů bylo to, jestli ten starší pán má lékařské potvrzení. Oba jsme tehdy nabyli dojmu, že nemít to potvrzení, tak ho zastřelí a toho ožralu normálně pustí.