Pokročilý

Podmínky pro studium v zahraničí

Ahoj ,
přemýšlím o vysoké škole a chtěla bych studovat v zahraničí. Budu maturovat z biologie, chemie a angličtiny. Tyto předměty mě baví a jdou mi, v angličtině se v pohodě dorozumim a umím trochu i německy.
Chodím na gympl , kde mám z ostatních předmětů 2 a 3 ...
Tak že jaké jsou podmínky pro studium v zahraničí (co musím umět, jestli mě s mejma známkama nekopnou do pr*ele ) a kam by jste mi doporučili jít, kde se to točí kolem přírodních věd ?
Nebo to musím jít na českou vejšku, kde studium v zahr. nabízí, mít výborný známky, abych byla mezi prvníma do výběru pro studium v zahraničí ?
Děkuji
A kam chodíte vy a jak ste se tam dostali ? a je to finančně náročné ?

Odpovědi:

Zlatý

Podmínky se liší škola od školy, někde dokonce i podle oborů (fakult) vrámci jedné VŠ - takže nejdříve pouvažuj o oboru, pak o zemi - a z toho ti ´vypadne´ několik málo možností škol, kam poté pošli dotaz na konkrétní podmínky.
Každopádně - jako vstupní je nutné maturitní vysvědčení, test z AJ (TOEIC apod.) splněný na nějaký minimální počet bodů a velmi často je požadovaný i motivační dopis (proč chceš studovat zrovna na této škole, zrovna v této zemi, zrovna teto obor...), pak přijímačky (test, pohovor...).
;-)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2420
Zlatý Drap 1491
Zlatý quentos 1220
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.