annas

Podle čeho natočil M. Forman oscarový film Přelet nad kukaččím hnízdem?

Které další dílo dnešního jubilanta bylo rovněž zfilmované? Jaké problémy převážně ve svých dílech autor řeší?

Nejlepší odpověď
ten který je

Film byl natočen podle literární předlohy spisovatele Kena Keseyho – Vyhodme ho z kola ven.Autor se v díle zamýšlí nad svobodou člověka.Někdy je i tento autor řazen k tzv.beatnické generaci.

Další odpovědi
vagra

Odpověď na druhou část Vašeho dotazu-
Další,méně známý a taky poslední zfilmovaný román Kena Keseyho se jmenuje Tak mě někdy napadá.
Hlavní role tvrdých dřevařů, si v něm zahráli Henry Fonda a Paul Newman, který film také režíroval.
zdroj-V.E.