danaanad

Podání žaloby na pronajímatele bytu

Dobrý večer.Prosím o radu,jak postupovat při podání žaloby na pronajímatele nájemního bytu s tím, že budeme požadovat snížení nájemného po dobu 5-let zpět za neplnění povinností – netekla rodičům studená voda v panelovém nájemním bytě.Až nyní se sice rozhodli něco provést,ale ještě nic nezačalo.Můžu žádat o 10% z nájemného a zda-li se platí u soudu za podání žaloby stále 4% z žalované částky?Už mám formulář na pronajímatele, ale zajisté to zamítnou, takže pak soud.Děkuji za radu.Dana

Odpovědi
arygnoc

záleží co je ve smlouvě.
Pokud tam máte jako servis i teplou vodu, máte šanci uspět, případně se dá operovat s tím, že je to standart (např v panelovém domě s centrálním (nebo dálkovým) topením a pod.)
Osobně bych volil dohodu, pokud to jde.

koldy

předchozí odpověď správná, na tyto situace by rodiče měli být připraveni formou axa asist. Tam by vám poradili, v případě soudu zastupovali, a ještě tyto nákladné věci zaplatili. je to od 1500,– ročního poplatku, což není kufr peněz. Více o tomto problému na http://pojiste­niul.webnode.cz/