Travis

Počítá se Coca Cola do pitného režimu, když má kofein, který vysušuje?

Nejlepší odpověď
tom004

I když ji zrovna nemusím,ano.Pitný režim není jenom o tom,že denně zkonzumuji 3 litry vody.Třeba polévka,káva,čaj,o­voce,zelenina,ap­.,také obsahují tekutiny.

Další odpovědi
quentos

Musím nesouhlasit, jak cola, tak kafe se do pitného režimu rozhodně počítají (info pochází od vynikajícího místního léčitele). Zkrátka všechno, co teče :{)> jde o to, nalejt to do sebe, prohnat to trávicím a vylučovacím ústrojím a vyhnat to zas ven i s případnými škodlivinami.

anonym

Cola je to nejhorší a nejméně zdravější co můžeš pít. Čistá voda je to nejlepší.

hanulka11

Cola hlavně obsahuje hodně cukrů – sice je to nápoj…ale velmi bych ho omezila
Doplňuji:
káva se také nepočítá do pitného režimu a určitě všechny sladké nápoje také NE

ReHu

V žádném případě.
Jak píše tom004, že se nepočítá pouze voda, to je pravda, ale neplatí to o veškerých tekutinách či potravinách.
Jak správně píšeš, cola obsahuje to co obsahuje a proto nemůže patřit do pitného režimu. Taktéž ani např. černé čaje, kávy, mléko atd.
Patří tam např. čistá voda, bylinkové čaje, polévky apod. Ovšem ne ty husté – svačinové, jako je gulášovka. To by ses asi moc nenapil. No – možná najedl.
Ale spíš si myslím, že si z nás tady trochu utahuješ. Trochu víc. Že?
Doplňuji:
I výborný léčitel nemusí mít ve všem pravdu. Např. ovocné šťávy je také lépe pro pitný režim lépe zředit čistou vodou. Pro chuť ovšem je lepší neředěná :).

hanulka11

vypsáno z netu
Člověk by měl denně přijmout 2 – 3 litry tekutin. Při letním počasí podle teplot a doby strávené na slunečním svitu až 5 litrů. Vhodné je pít kojeneckou, filtrovanou, stolní a pramenitou vodu, dále bylinkové a zelené čaje, minerální vody s nízkou mineralizací (maximálně 0,5 l/den), zředěné ovocné džusy. Omezujte příjem kalorických nápojů např. Coca – Coly, sycených limonád. Do pitného režimu se dále počítají tekutiny přijmuté ve formě polévek, zeleniny, ovoce a mléčných výrobků. Alkohol a káva se do pitného režimu nepočítají.

quentos

„vypsáno z netu“ … jde ale o důvěryhodnost zdroje. „Alkohol se do pitného režimu nepočítá“ … co je to za blbost? Po hutném obědě vám nezažene žízeň a nepomůže s trávením nic tak dobře jako jedno pivo. Se svým zanedbatelným procentem alkoholu (max. 5 %, nebereme-li v úvahu speciály) není důvod, proč by se nepočítalo do pitného režimu.