sowa

Po kolika km je třeba vyménit rozvodový řemen?

Jedná se o VW Polo variant 1896 .

Nejlepší odpověď
Drap

Nedá se to jednoznačně říct. Záleží také jak se jezdí, v jakých podmínkách a jaká byla péče o motor. Nechal bych to na servisu.

Další odpovědi
mosoj

Tak interval výměny si určuje výrobce motoru sám a je udán v manuálu pro auto.

Upozorňuji že jsou dvě měřítka pro výměnu rozvodů ( on se neměmí jenom řemen ale i kladky ). Jednak podle náběhu kilometrů, nebo časově.
Pokud není náběh kilometrů ale již uplynula časová lhůta, mění se rozvody též ( bývá to pět let).

U auta z roku 1896 bych to ale neřešil. Tam bude ještě rumpál.

baghira

U fabie mě to zrovna čeká, po 90 000. Počítám, že to bude podobné.

venkovan

Doma bych to nedělal a jinak servisní knížka kde je plán údržby a servis.