vita

Kdy vyměnit rozvody u Peugeota??

Po kolika km se maji menit rozvody u Peugeota 306. Mam po vyměně najeto 40tisic.Dik

Odpovědi
honza19hk

barbakan.
to nezáleží na kvalitě materiálu ale na ujetých kilometrech.Ře­men(u starších aut řetěz) má svoji určitou životnost a po jejím vypršení by se měl vyměnit,pokud praskne to už je pozdě,jelikož nadělá spoustu škod v motoru-ventily,ojnice atd… Pokud ohneš ojnici tak to zapříčinil právě prasklý řemen.a 90000 km je už příliš moc.
a u P 306 je vhodné měnit po 60 000km nebo dřív pokud je např rozdrbaný,platí pravidlo,že lépe vyměnit dřív než opravovat zničený motor-hlavně hlavu.

anonym

To záleží na kvalitě materiálu.Já je měnil až když mi praskl k alternátoru a poškodil tem k ventilům a to bylo od poslední výměny cca 90000 km.