Pokročilý

Petr Šabach

Nevíte někdo jaké byly důvody pro jeho tvorbu? a také jak (jestli) se říká tomu když do děje autor vstupuje jakoby reálnými dialogy. <- Hovno hoří jestli víte co myslím... Děkuji za pomoc
Doplňuji:
Myslela jsem to, jak on vypráví něco o Aničce třeba a teď do toho vstoupí jeho žena, která mu říká, že takhle to nebylo nebo tak něco... je to vždycky kurzívou a oddělené čárami

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

já bych řek, že hlavním důvodem byl tichý protest proti komančům jako koneckonců u mnoha jeho vrstevníků. S těmi dialogy nevím přesně, co máš na mysli - jedná se o prvek autobiografie, ale jinak nevím, musel bych ji vyhrabat ve sklepě v knihovně - už je to nějaký pátek, co jsem ji četl...

Další odpovědi:

Zlatý

V díle rozlišujeme řeč autora a řeč postav. Švabach užívá nejčastěji ich formu, tz., že vypráví v 1. osobě = ich formou - čtenář má pocit, jako by autor vyprávěl o sobě (může, ale nemusí). Pokud autor vypráví o někom = er(on)forma. Může užívat i du(ty) formu - např. dopis.
V řeči postav se pak užívá dialog, nebo monolog. Autentičnost vyprávění pak oživují vstupy dalších postav - odbočky od hlavního děje. Mohou, ale nemusí být odděleny jiným typem písma.
Stejně i já bych musela znova knihu prolistovat.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3360
Zlatý Drap 1793
Zlatý led 1451
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1114
Zlatý marci1 1078
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.