kavon

pes hlídač

Dělá to od malička a do misky jí dávám ruku od mala jen vrčí ale neublíží a když večer je doma lehne si vedle mé postele a vrčí i na dceru i manželku když se přiblíží.Je to super hlídač a je ostrá jako blazen ale jen na cizí a hlavně teda když je tma.

Nejlepší odpověď
Luss

Pokusim se odpovedet na obe otazky (i tu predchozi). Ze pes vrci, kdyz ho „obtezujete“ u jidla to bych rekla, ze neni nic neobvykleho a majitel by mel respektovat tu dobu, kdy pes zere a nemel ho nijak pokouset, sahat na nej nebo do misky atd. Neco jineho je treba jak pisete, ze ma kost, na zavolani prijde, sedne a da Vam ji. To je v poradku a je tam videt i dobry vycvik. Ale miska je jeho a pri zradle zaslouzi pes klid. Jinak ale vrceni na cleny rodiny bych zas tak lehce neprechazela. Je pravda, ze nekteri psi se fixuji vic na jednoho pana, ale kazdy pes musi mit vstipeno, ze je posledni clen smecky, tedy i dite /treba batole/ je vys nez on. Pak si nedovoli na nikoho vrcet, jen kvuli tomu, ze Vas jako hlavniho pana hlida. Tady to vypada, ze v zebricku ve smecce jste nad nim Vy, pak je on, pak manzelka a dite. a to neni nejlepsi…zvlast kdyz je v rodine dite. urcite se to ale da odstranit duslednosti. zkuste se poradt s odbornikem

Další odpovědi
mojitek

Podle toho co pisete,tak psa nemate bohuzel vubec pod kontrolou.Pes nemuze v zadnem pripade rozhodovat o tom kdo bude a nebude u Vasi postele.Pes je zraly na totalni prevychovu,udelejte to nez bude nejaky maler…

anonym

někteří psi si vyberou skutečně jenom jednoho jediného pána a toho hlídají jako nikoho na světě,ten náš sice asi bere mne jako takového jo a ne pána,ale když není panička doma ,tak leží u dveří a čeká na ni.Je to asi vše odvozeno,jak moc se mu kdo věnuje? Ve vašem případě se mu věnujete hlavně vy a taky to tak vypadá.

Q

Super hlídač neznamená, že vrčí a štěká jako blázen. Hlídač znamená,že něco před něčím hlídá, dokud nenastane „něco“ co by ubližovalo nebo potencionálně mohlo ublížit hlídanému, chová se jako andílek. Nejlepší hlídač je ten, co budí dojem naprostého domácího mazla, ale ve chvíli, kdy přesáhne hra své meze zavrčí pro výstrahu, začne štěkat výhružně – zmiz nebo tě kousnu- změní postoj a začne vypadat nebezpečně – belgičani jsou výteční ve změnách obličeje a snadno je vidět, co chtějí říct. Tma pro psa není rozhodující, takže fakt, že vrčí na manželku, když uléhá do postele není to správné. Ale otázka ještě může znít jinak… Někteří psi (i někteří belgani) dělají takové "otrávené vrrrr jako mouchy sežerte mne spíš mručení než vrčení, ale většinou to není spojené ani se žrádlem, ani s návštěvou někoho. Když zavrčí, seber jí tu misku. Pokud toto nedělá od mala, ale až poslední dobou, doporučuji ještě veta, aby zkontroloval, zda nemá nějaké problémy – blechy, zubní kazy, červi, dysplazii… prostě něco, co by jí mohlo vadit.

anetadela1

Já myslím, že nejlepší bude zajít za odborníkem. Ale měli jste to asi řešit hned od malička a né teď po 5ti letech :) Teď už ji zřejmě nepředěláte…