Beny95

Jáky pes je podle vás nejlepší obranář a hlídač?

Nejlepší odpověď
anonym

Nejlepším hlídačem může být malinký trpasličí špic nebo knírač, který upozorní
na každý pohyb v okolí. Takový „zvoneček“… Obranář ? Když půjdeš v noci z kina nebo hospody a někdo tě přepadne, psa většinou mít s sebou nebudeš. Použití psa k ochraně osoby je velmi složitá otázka. Výcvik psů je dnes rozdělen
na sportovní kynologii a na služební.

Mým názorem je, že použití psa proti jiné osobě by mělo být v kompetenci ozbrojených složek nebo profesionálů. Ostatní ať si pořídí ke své ochraně jiné ochranné prostředky.

Další odpovědi
kapka

No, možná Vám trochu zamotám hlavu, ale výborný hlídač nemusí být zákonitě i výborný obranář a naopak.
Pokud si tedy pod pojmem obranář představím psa, který je cvičen k obranám podle některého ze zkušebních řádů.
A také nevím, co by se eventuelně očekávalo od toho hlídání. Pouze upozornění štěkáním nebo by měl narušitele rovnou sežrat? 😁

Drap

Nedá se uršit jedno plemeno.Mnoho plemen je srovnatelných. Je to zkrátka ten, kterého nejlépe k tomuto úkolu vycvičíš.

osamělývlk

Záleží spíš na povaze konkrétního psa, ale takové tradiční obranářské plemeno je německý ovčák. Dobře vycvičený kavkazan je taky výborný, ale ten se nesmí obranu učit, byl by agresivní, ale když ho vychováte, bude i hodný k ostatním, ale jak na vás někdo zvýší hlas, začne křičet, nebo vás napadne, bude vás bránit sám od sebe. Koneckonců i to, že je pes velký, stačí odradit většinu lidí…

zjentek

znám jednoho yorka,fenku,co ty funkce plní taky. Zlé jazyky jí říkají myšteriér. Přitom ona se cítí více nebezpečná,spíše jako krtkodav.

Ar

Pro mě osobně by byla jasná volba Hovawart. Ten to má přímo i ve jménu. Má dobrou povahu a je to báječný rodinný pes. Samozřejmostí je dobrý výcvik. „Zmetka“ dokáže páníček vychovat i ze Srnčího ratlíka a blbce z Rotvajlera