kavon

vrčení na pána

Mám fenu Belg.ovčáka už 5let poslouchá úplně paráda ale když žere a já jako pán se přibližím začne vrčet ale nekousne a sebrat jí kost je nemožné jen v případě že jí zavolám a sedne tak jí dá. Jakej máte názor!!??

Nejlepší odpověď
mojitek

Pes je smeckovite zvire a jedna podle hierarchie.Pokud Vy chcete byt alfasamcem-cili vudci jedinec nadrazeny psovi,tak pes nesmi ani naznakem hrozit at se jedna o jakoukoliv situaci.Zrejme jste udelal chyby pri „formovani“ jiz stenete.Nevim jak jedna v jinych situacich,ale zacnete tim,ze nez date JÍ nazrat,tak si k jeji prazdne misce sednete a zacnete jist sam nejake jidlo-cokoliv,a at Vas vidi.Nedavejte ji ochutnat at na Vas loudi jakkoliv.Pak ji zacnete davat jeji zradlo(granule a jine),hezky pomalu a JAKO si ho davejte taky do pusy.Stridave davejte psovi zradlo do pusy a do misky-takhle si krom jineho pes uvedomi,ze VY rozhodujete o potrave a Vase ruka v misce znamena jidlo pro psa.Netolerujte loudeni psa u Vaseho stolu s jidlem-ostre ji to dejte najevo,netolerujte zadny,byt jen nesouhlasny pohled.Ve smecce by to pro takto drzeho podrizeneho jedince znamenalo jedine- poradny rafanec od vudciho samce a ostatnich clenu smecky.

Další odpovědi
anetadela1

Já myslím, že je to úplně normální, pokud jste jí nedával ruku do misky se žrádlem už od štěněte. Já to dělám a naše je v pohodě. Když někde při procházce najde kost, tak mi ji taky nechce dát a „blbě čumí“, ale nezavrčí a po chvíli domlouvání mi ji nakonec dá.
Ale jestli to dělá až po těch 5ti letech, tak by to chtělo řešit. To si myslím, že by po vás mohla jednoho dne i vystartovat…

Q

Ahoj, chovám belgany skoro 20let. Neuznává Tě co by vůdce smečky. Měl si začít dřív, ale i tak není nic ztraceno. Je to asi malina, že? Doporučuji začít obráceně – co velmi dobře ovládá. Do ruky misku se žrádlem a sedni-lehni, misku pořád v ruce. Až se vyřádí, dej jí misku. Každý den. Třeba týden, až to bude brát jako samozřejmost. Pak začni jí od misky odvolávat – po položení misky až začne žrát, ke mně, k noze… co umí… Zkus jí ""krmit z ruky"" tj, hrabat se jí v misce, brát jí tu misku i když žere. Měla by to pochopit, když tak se obrať přes email.

Zdroj: www.aq-dog.cz

anonym

myslím si,že to není nic ojedinělého,protože když jsme měli Anglického kokra(fenu)tak to bylo to samé,zkrátka tím dává najevo,že to je jenom její,teď máme Amerického kokra(psa)a tomu je to úplně jedno,protože ví,že když mu do misky něco nepřidáme,tak mu určitě nic nevezmeme,je ale fakt,že není venku,ale žije s námi v bytě.

dagry

Pes si v žádném případě nemůže dovolit vrčet na svého pána a ostatní členy rodiny. V žádném případě ji to netolerujte. Při žrádle by měla mít samozřejmě klid, ale i tak ji pán bez problémů může do té misky třeba přidat během žraní a mělo by to proběhnout v klidu. Pokud se tak neděje a vrčí, je nutno ji ukázat kdo je pánem. I my jsme měli kdysi tento problém s pudlem, který si zase přivlastnil mě a na syna vrčel, takže jsme důrazným NESMÍŚ mu museli „vysvětlit“ že se to nedělá a pes to časem pochopil a zklidnil se.

panenka

pes si hlídá své jídlo a nikoho k tomu svému jídlu nepustí proto vrčel i na vás měl zřejmě takový pocit že by jste mu to jeho jídlo vzal a dal třeba pryč.i náš pes to dělává

Misak22

To je chyba,může se stát že pes bude žrát,půjde okolo dítě a může být problém.Já krmím masem a těstovinami.Od­naučíte jí to tak že si sednete k misce v ruce budete mít kastrol se žrádlem a dáte jí do mysky třeba 2 lžíce žrádla,hned jak to sežere dáte znova a postupem času třeba porci jí dát na 2× a stále u ní sedět,opakovat dokud nepřestane.pozná že nechcete brát ale dávat.Je to vyzkoušený.