Bilas

PC větráček

mám doma starý PC větráček a rozhodl jsem se že si z něj udělám malou klimatizaci. Jsou z něj ale 3 vývody,které jsou +,– ? chi ho zapojit na trafo a dál z něj něco vytvořit ,ale jsou z něj 3 kablíky zakončeny výstupem pro základní desku… je tam modrý červený a černý kabel.bude to funční kdybych odstřil modrýa ten konektor a normálě ho zapojil + , – ? dík a rady

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Nejdřív zjisti, křemu ty vodiče jsou. Zjistíš to že na ně přiložíš napětí a na které vodiče a v jaké polaritě se roztočí. Regulátor otáček většinou bývá žlutý drát

Další odpovědi
mosoj

Červený je + a ostatní si vyzkoušíš tak jak se píše.

kablik

je ten motorek stenosměrný, nebo na střídavé napětí?