Zlatý

Pamatujete některé vtipné hlášky Karola Poláka, který dnes zemřel? :-((

Nebo třeba jak moderoval vtipně balet. Díky za odpovědi. Bude nám chybět. Čest jeho památce.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

jejda, to jsem nějak nezaregistroval :-( to je mi líto,že už není mezi náma.
Ale pamatuju si,že kdysi byla nějaká soutěž v napodobování tohoto hlasatele, Polák se jí taky inkognito nějak zúčastnil - a skončil na nějakým, myslím, až třetím místě :D
Pak si ještě vzpomínám (myslím že šlo o něj) , že komentoval běžecké závody a jeden běžec - z NDR se jmenoval Kokot. Polák hlásil - "po fenomenálnom výkone zvíťazil Kokot z Nemeckej demokratickej republiky ! Bodaj by sme aj my mali takýchto Kokotov!" :D
No byl to fenomén,prostě . R.I.P.

Další odpovědi:

Na ihrisku je taká hmla, že aj vtáci chodia pešo

Pokročilý

Vimr dal gól... (v zápase, ve kterém hrálo Kladno a právě tento hráč způsobil následné vhazování ve středovém kruhu).
Bača našiel Slaninu... (v zápase sezony 1988/89).
A beží, beží... kto nám to beží...? Beží nám pätnásta minúta! (při komentování fotbalového utkání)
Kamil Čontofalský prihráva Martinovi Škrtelovi, svojmu spoluhráčovi zo Zenitu Leningrad. (kvalifikace na MS v kopané 2006)

Stříbrný

Legendární hlášky s Manfredem Kokotem jsem byl očitým svědkem, resp. toho přímého přenosu. Měl jsem odhadem deset nebo méně, ale přesto jsem vyvalil oči už při představování závodníků na startu. Po závodě a té hlášce, dnes by se řeklo "epické," jsem se ohlížel na rodiče, kteří se taky dívali, jestli se mi to nezdálo. Otec se řehtal jak kůň a říkal, že to bude možná Karolka stát místo :-) A nestálo :-)

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/M anfred_Kokot

Zlatý

Nepamatuju, ale z vyprávění znám, jak komentoval běžecký závod, kterého se zúčastnil i http://cs.wikipedia.org/… a on to řekl: "Bodaj by sme mali aj my viac takých Kokotov"

Zdroj: http://www.cas.sk/clanok/34206 5/milovany-komentator-karol-po lak-81-toto-su-jeho-nezabudnut elne-hlasky.html

Zlatý

Pamätám si ho nielen ako pohotového komentátora s veľkou schopnosťou slovne podať aj to čo oko kamery alebo rozhlasoví "diváci" (preto diváci, pretože v jeho podaní akoby boli priamo u toho), ale aj ako Človeka (s veľkým Č).
Opakovať tu jeho "večné" hlášky sa mi zdá zbytočné, pre mnohých bez znalosti danej situácie sú nepochopiteľné.
V prípade mladších, ktorí ho už nezažili, poznajú ho len ako akúsi Legendu, je ako bájny Jednorožec, niečo fantómové, nezrozumiteľné.
Čo mu závidím, je výdrž jeho optimizmu do posledných dní. Za seba, Česť jeho pamiatke.
PS.
Podobný ako Karol Polák bol aj ďalšia komentátorská legenda Gabo Zelenay, ktorý počas športového prenosu nás dokázal oboznámiť aj o počasí, krásach žien a sem tam aj o prebiehajúcom športe, ktorý komentoval.

Bronzový

Hlášky si pamatuji, tady je psát nebudu. Vzpomínám na jeho komentáře, které vedly k tomu, že jsem zápasy reprezentace ve fotbale více prožíval.

Diskuze k otázce

anonym

marci1: pokud ti mazání dělá dobře, tak s chutí do toho. Od tebe se nedá čekat nic inteligentního.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

• Vložena před 325 dny

Zajímavé otázky v kategorii Sport

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Sport

Zlatý Drap 246
Zlatý marci1 160
Zlatý hanulka11 135
Zlatý annas 132
Zlatý gecco 123
Zlatý mosoj 101
Zlatý Alesh 100
Zlatý quentos 89
Zlatý Lamalam 82
Zlatý arygnoc 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.