Otevření nabídky s heslem při přihlášení do pc?

Jsem jediný uživatel na pc systému windows xp.
Po zapnutí pc a rozběhnutí systému se mi ukáže jméno a malá fotka. Na to musím kliknout abych se mohl přihlásit do systému windows.
Měl jsem však nastavené, že políčko pro heslo bylo po spuštění otevřené a já mohl bez kliknutí heslo hned zadat.
Jak to udělat, abych nemusel klikat?
Díky
Doplňuji:
Děkuji, ale bohužel nepomohlo.
Takže ještě jednou, nyní snad již trošku srozumitelněji.
Po spuštění pc a naběhnutí systému se mi uáže úvodní obrazovka, kde je moje fotografie a moje jméno. Nikdo jiný tam není, žádný jiný účet není (dokonce i Guest není povolen).
Jde o to, že dříve mi naběhlo toto přihlášení a já rovnou zadal heslo do otevřeného políčka pro heslo. Nyní musím nejprve kliknout na své jméno, teprve potom se políčko pro zadání hesla otevře a já jej mohu psát.
Nastavení tak jak doporučujete, je úplně změněné, dialogové okno přihlášení i vypnutí pc je jiné a to nechci.
Jen pro zajímavost po instalaci windows jsem musel změnit i nastavení v regeditu, jelikož se mi chvilku po spuštění systému vypínal numlock, přičemž po zapnutí pc byl zapnutý. Toto nastavení jde změnit v regeditu, přesněji zde:
HKEY_USERDefaulttControlPanelK eyboard, InitilKeyboardsIndicators, změnit nastavení na číslo 2.
Je možné, že i toto otevření políčka pro vložení hesla do systému lze nastavit v regeditu, ale nevím kde a nevím postup.
Takže ještě jednou:
Chci, abych po naběhnutí systému a spuštění windows v uvítací obrazovce bylo okno pro vložení hesla otevřené a já nemusel na jediný účet klikat, aby se okno otevřelo.
Děkuji moc za radu.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Jednoduchá rada - skočte do Start-Spustit, zadejte tam control userpasswords a dejte OK. Tam klikněte na Změnit způsob přihlašování a odhlašování uživatelů a vypněte tam úvodní obrazovku. Pak restartujte počítač a už budete zadávat jen helso - jméno bude předvyplněné.

A přihlašovat se jaké správce - TO SI SNAD DĚLÁTE ..., ne, beer?! Používta správcovký účet jako běžný účet není zrovna bezpečné, kór na desktopovým Windows...

Další odpovědi:

Zlatý

Poradím ještě jednodušší pokud jsi jediným uživatelm - přihlašovat se jako správce. Tím pak neděláš vůbec nic, jsi přihlášen automaticky.
Start-Ovládací penely-Uživatelské účty-Změnit účet-Změnit typ účtu, zaškrtnout Správce.
Pokud toto ale nebudeš chtít, stejným způsobe provedeš i všechna další potřebná nastavení.
Uživatel XP

Zlatý

tak to zkus predelat znova ne ?'...ovladaci panely >zobrazeni>..tam se mrkni na nastaveni ...ted nevim a neoverim jsem na ubuntu...

Stříbrný

Mám na jednom ze svých PC totéž - jediný Windows účet ošetřený heslem. Nastavit přihlášení, aby bylo automaticky otevřeno pole pro heslo, to neumím - ale přesto nemusím klikat :-) Stačí před zadáním hesla stisknout klávesu pro posun kurzoru nahoru - tedy "šipka nahoru" - a pole pro heslo se otevře. Když tam jsou totiž účty dva (a více), tak šipkou nastavím první z nich na otevření - no a teď tam je sice uživatel jediný, přesto šipkou nahoru volím "první účet ze seznamu" - doufám, že jsem se vyjádřil jasně :-)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.