Larissa

Otázka pro fanoušky knižní podoby Harryho Pottera…

V jaké knížce – popřípadě kapitole – je ta část, kdy na Harryho nějaké profesor zkouší nějakou kletbu o ovládnutí jeho mysli – myslím, že Pošuk jednu z těch zakázaných -, ale Harry to neudělá, jelikož neví, proč by to měl dělat…?

Moc děkuji za odpověď…

Odpovědi
iceT

Pokud by se mělo jednat o Pošuka,tak ten se jako profesor prezentoval v Ohnivém poháru.Nevím,ve které to bylo kapitole,ale Pošuk učil studenty se těmto kletbám bránit,a Harry jako jediný skoro odolal.Akorát si přitom narazil koleno o stůl,jak skočit chtěl a jeho mysl skočit nechtěla.Pošuk z toho měl velkou radost.
Na závěr totéž zkusil Voldemort při souboji na hřbitově,ale také moc neuspěl.

V knize Princ dvojí krve má Harry svou mysl zablokovat před Snapem,aby mu nemohl do hlavy,ale tohle se mu moc nedaří a díky jednomu kouzlu sám nahlédne do Snapeovy hlavy. Akorát že ve filmu ho Snape hned vykázal z kabinetu s tím,že už ho učit nebude(protože Harry viděl jeho myšlenky),v knize ho vykázal z kabinetu až poté,co Harry nakoukl do myslánky,kam si Snape své myšlenky schovával zřejmě proto,že se obával,že Potter byl schopen mu do hlavy vlézt jinak.

Lucijej

Tvoje otázka je zmatená – na Harryho něco zkouší profesor, ale Harry to neudělá…?
Jedině mě napadá – v 6. díle, když Brumbál zjistí, že se Harry napojuje na Vodemortovy myšlenky čím dál častěji, tak řekne Snapovi, aby s ním procvičoval obranu – Snape se snaží dostat Harrymu do myšlenek a Harry se tomu má ubránit.