Butters_xD

Opravdu mi přijde SMS?

V poslední době jsem byl v kontaktu s člověkem, co je covid-19 pozitivní. Proto mi byla nařízena karanténa a poslána E-Žádanka. Tak jsem tedy šel na odběrové místo Covid-19 v Klaudiánově nemocnici. (nařízené testy a samoplátci) Když jsem přišel, tak po mě jenom chtěli průkazku pojištěnce. Celkem jsem se divil, že nevyžadovali tu žádanku. Bude vše v pořádku? Na odeslání tý SMSky mají ještě čas do zítřka (11:00).
Edit: Tak už jsem si našel certifikát přes očkovací portál občana, ale nechápu, že tu SMSku neposlali… Tak aspoň mám nějaký dokument v ruce.

Odpovědi
dubraro

Žádanku mezitím dostali elektronicky.

Pepa25

U objednaného testu přes e-žádanku se stačí identifikovat průkazem (tj. čislem pojištěnce alias RČ), systém je propojený. Výsledky testů odběrové místo posílá různě: emailem nebo SMS nebo obojím, podle údajů ze žádanky nebo jak to mají nastavené. Při odběru o způsobu obvykle informují.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.