mikik

Opel corsa B 1.7D Isuzu motor r.v2000.Výměna olejového filtru?

Prosím o radu jak vyměnit olejový fitr.Jak jsem poznal tak je to motor japonský.Olejový filtr je špatně vidět ze zhora a ze spoda vůbec.Jaké nářadí potřebuji a co musím demontovat? Zvládne tuto práci amatér?Za odpovědi předem děkuji.

Nejlepší odpověď
mosoj

Nejdříve je třeba vypustit z motoru olej ( pozor z olejové vany motoru- je pod tím filtrem- nikoliv z převodovky !). Filtr se mění při výměně oleje.
Olejový filtr je našroubován na středovém čepu se závitem. K povolení je třeba většinou takový přípravek na povolování filtrů, je k dostání za cca 60 – 100 Kč.
Většinou rukou to povolit nejde.
Filtr vypadá jako takový malý plechový hrneček a točí se s celým tělem filtru.
Po vyšroubování starého filtru
dosedací plochu filtru na motoru otřete a potom potřete vyjetým olejem gumové těsnění na novém filtru. Nasaďte na vyčnívající trn a našroubujte nový filtr. Utahovat by mělo stačit pouze rukou, ale já mírně a z citem dotahuji tím přípravkem na povolování filtrů. Potom nalejte nový olej.
Je pravděpodobné, že pod filtrem na spodku motoru bude kryt, který se musí sundat aby jste se dostal k filtru. Bývá to pár šroubů.
Práce i pro nezkušeného na hoďku práce i s úklidem a přípravou.

Další odpovědi
Zdenda KT

V případě ,že nemáte přípravek na povolování tak stačí ostrý šroubovák filtr propíchnout a povolit šroubovákem :)