DceFR

Jak často měnit olej?

Je třeba olej 10W-40 měnit po nějakém časovém období nebo po ujetí určitého počtu kilometrů?
Jaké jsou vaše zkušenosti?
Jedná se o provoz benzinového auta.

Nejlepší odpověď
anonym

Doporučuje se výměna po jednom roce, nebo ujetí 10–15 tisíc km. Záleží na výrobci!

Další odpovědi
ReHu

Běžně se olej mění po cca 15 000 ujetých km. + filtr. Na ten nezapomeň.

pusinka50

Mám starou felicii, používám stejný olej, jako ty. Podle syna, automechanika, stačí měnit olej po ujetí 10 – 15.000 km. Takže jen dolévám.
Nevím, jak je to u nových aut.

Mosoji: nepřímo (nebo přímo?) jsi do mě rýpl. Nebudeš tomu asi věřit, ale mimo bohatých lidí, co si mohou v klidu našetřit na nové auto i na několik nových aut, jsou v Česku i chudší lidé s nižším příjem, než máš ty a žijí třeba osaměle, takže si na nové auto nejsou schopni našetřit. Já svou feldu kupovala kdysi novou a až „dojede“, budu si muset koupit nějaké jiné ojetější auto. A taky nebudu kupovat značku, byť nového auta, které nevěřím, jen proto, že jeho cena je „levná“.

mosoj

Jaké zkušenosti. Jednou za rok nebo 10 – 15 000 Km. Podle toho co nastane dříve. Když to tady čtu ojeté auto bych si nikdy nekoupil.

Pak jsou ještě oleje s prodlouženou životností (Longlife). Na ty ale potřebuješ správný motor a peněženku.

adam78987

Já myslím, že nejlepší je to po 15 000 Km a to ještě v servisech typu:https://www.e­uromotors.cz/vy­mena-oleje/ :)

pravy88

Ahoj, já mám auto teprve krátce, takže z osobní zkušenosti přesně nevím. Na https://kralmo­toru.cz/media/jak-na-vymenu-oleje-v-motoru/ jsme se však dočetl, že ideální je, když se v motoru olej mění každých 15 000 kilometrů. Autu by se však nemělo nic stát, i kdyby jsi měnil olej i za 30 000 kilometrů, takžr záleží hlavně na tvém uvážení.