Pokročilý

Jak často měnit olej?

Je třeba olej 10W-40 měnit po nějakém časovém období nebo po ujetí určitého počtu kilometrů?
Jaké jsou vaše zkušenosti?
Jedná se o provoz benzinového auta.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Doporučuje se výměna po jednom roce, nebo ujetí 10-15 tisíc km. Záleží na výrobci!

Další odpovědi:

Zlatý

Běžně se olej mění po cca 15 000 ujetých km. + filtr. Na ten nezapomeň.

Bronzový

Většinou je norma-buďto 1x ročně nebo nájezd 10 000-15 000km ,mimo výjímek s long live oleji ,ale i tam bych měnil v 15 tisících a ne po 30 000km či více.
Toto je jedno zda-li jde o 5W40 nebo 15W40 ,benál či ropu.U LPG se doporučuje o něco snížit kilometrový nájezd

Stříbrný

Mám starou felicii, používám stejný olej, jako ty. Podle syna, automechanika, stačí měnit olej po ujetí 10 - 15.000 km. Takže jen dolévám.
Nevím, jak je to u nových aut.

Mosoji: nepřímo (nebo přímo?) jsi do mě rýpl. Nebudeš tomu asi věřit, ale mimo bohatých lidí, co si mohou v klidu našetřit na nové auto i na několik nových aut, jsou v Česku i chudší lidé s nižším příjem, než máš ty a žijí třeba osaměle, takže si na nové auto nejsou schopni našetřit. Já svou feldu kupovala kdysi novou a až "dojede", budu si muset koupit nějaké jiné ojetější auto. A taky nebudu kupovat značku, byť nového auta, které nevěřím, jen proto, že jeho cena je "levná".

Zlatý

Jaké zkušenosti. Jednou za rok nebo 10 - 15 000 Km. Podle toho co nastane dříve. Když to tady čtu ojeté auto bych si nikdy nekoupil.

Pak jsou ještě oleje s prodlouženou životností (Longlife). Na ty ale potřebuješ správný motor a peněženku.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 622
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 572
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 218
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.