Avatar uživatele
DceFR

Jak často měnit olej?

Je třeba olej 10W-40 měnit po nějakém časovém období nebo po ujetí určitého počtu kilometrů?
Jaké jsou vaše zkušenosti?
Jedná se o provoz benzinového auta.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: DceFR

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? ReHu, Luxx před 3222 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Doporučuje se výměna po jednom roce, nebo ujetí 10–15 tisíc km. Záleží na výrobci!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ReHu

Běžně se olej mění po cca 15 000 ujetých km. + filtr. Na ten nezapomeň.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
pusinka50

Mám starou felicii, používám stejný olej, jako ty. Podle syna, automechanika, stačí měnit olej po ujetí 10 – 15.000 km. Takže jen dolévám.
Nevím, jak je to u nových aut.

Mosoji: nepřímo (nebo přímo?) jsi do mě rýpl. Nebudeš tomu asi věřit, ale mimo bohatých lidí, co si mohou v klidu našetřit na nové auto i na několik nových aut, jsou v Česku i chudší lidé s nižším příjem, než máš ty a žijí třeba osaměle, takže si na nové auto nejsou schopni našetřit. Já svou feldu kupovala kdysi novou a až „dojede“, budu si muset koupit nějaké jiné ojetější auto. A taky nebudu kupovat značku, byť nového auta, které nevěřím, jen proto, že jeho cena je „levná“.

Upravil/a: pusinka50

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Jaké zkušenosti. Jednou za rok nebo 10 – 15 000 Km. Podle toho co nastane dříve. Když to tady čtu ojeté auto bych si nikdy nekoupil.

Pak jsou ještě oleje s prodlouženou životností (Longlife). Na ty ale potřebuješ správný motor a peněženku.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
adam78987

Já myslím, že nejlepší je to po 15 000 Km a to ještě v servisech typu:https://www.e­uromotors.cz/vy­mena-oleje/ :)

před 1333 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
pravy88

Ahoj, já mám auto teprve krátce, takže z osobní zkušenosti přesně nevím. Na https://kralmo­toru.cz/media/jak-na-vymenu-oleje-v-motoru/ jsme se však dočetl, že ideální je, když se v motoru olej mění každých 15 000 kilometrů. Autu by se však nemělo nic stát, i kdyby jsi měnil olej i za 30 000 kilometrů, takžr záleží hlavně na tvém uvážení.

před 1669 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek