Torirybao

Dochází-li k opakovanému obtěžování na Facebooku, dá se s tím něco dělat?

Zdravím,
píšu tak narychlo protože už fakt nevím co s tím dělat. Nová přítelkyně mého bývalého (více než šest let od rozchodu) mi vypisovala dosti vulgární zprávy na FB. Samozřejmě jsem ji ve vsi slušnosti poslala do háje, že s tou osobou již nemám nic společného a po další vulgární zprávě jsem ji zablokovala. Obratem mi začala psát z jiného účtu, kde jsem ji zablokovala taktéž, naštěstí je ten list blokovaných prozatím neomezený, takže mi to až tak nevadí, ale daná slečna začala vypisovat a vulgárně napadat i ostatní členy mé rodiny. Dá se s tím vůbec něco dělat? Popřípadě co? Těžko donutím celou rodinu si smazat FB a blokovat každou nechtěnou osobu.

Nejlepší odpověď
Rokio

Podat trestní oznámení za stalking.

Další odpovědi
jáára

Smazat FaceBug. Když tě budou chtít kontaktovat, najdou si jinou cestu. Telefon, Hangouts, Skype.

DoTazatel

Rady od policie, jak postupovat, když vás někdo pravidelně obtěžuje (stalking): https://www.po­licie.cz/clanek/pre­vence-stalking.aspx

Hl. nemažte zprávy od té osby, ať je můžete použít jako možné důkaz.