L_85

Jak se dá podat anonymní udání na PČR?

Čau lidi! Prosím vás, Jde o výrobu a distribuci drog, není to legrace..

Nejlepší odpověď
anonym

Úplně anonymně? – dopisem poslaným poštou a nebo telefonem z telefonní budky.
Méně anonymně – mailem z nově založeného mailboxu a netové kavárny (kontakty – http://www.po­licie.cz/imapa­.aspx ).
Doplňuji:
Bohudík (nebo bohužel?) musí policajti aspoň rámcově prošetřit i anonymní oznámení.
😉

Další odpovědi
Drap

Telefonicky z veřejného autonamtu, Další možností je pošta.

zzzzz

Anonymem se nebudou zabývat. Můžeš si požádat o ochranu jako utajený svědek.
Doporučuji ti zajít přímo za šéfem místního Toxi týmu (ti dělají drogy) a jednej jen s ním. Na rovinu jim řekni, že se bojíš. Klidně mu dopředu zavolej z budky.

Krytí trestného činu je trestný čin a nepomůže ani to, že to kryješ ze strachu.

NikkiHeat

Jsou tu různé úvahy.....já doporučuju anonymně jednorázovou SIM kartou informovat policií. Policie je povinna tato udání přinejmenším prověřit. Sim kartu pak znič ale pozor.....nesmíš ji dát do svého telefonu protože pak když budou chtít, tě identifikují…vlas­tní zkušenost!!!
Doplňuji:
Pokud to chceš udělat fakt profesionálně:

  1. kup SIM kartu (za hotové – neplať kartou v obchodě kde nejsou kamery)
  2. pořiď si levný telefon klidně z bazaru (opět za hotové)
  3. netelefonuj z domu ale někde z veřejného místa (nejlépe bez kamer)
  4. po ukončení hovoru (vyjmi simku a znič jí)
  5. odděl baterií od mobilu a znič ho (před tím jej otři)

Žádnou z těch věcí si nenechávej, hovor si dopředu připrav, neprozrazuj žádné identifikační znaky – budeš nahráván. Někdy je dobré hovor nahrát a softwarově jej změnit. Nikomu se o tom nezmiňuj.
Každopádně je to asi drahé kvůli jednomu udání – výše uvedený postup je spíš na něco výnosnějšího.

Fofon

Ten co se ptá na to anonymní udání ,by také mohl jít sedět za křivou výpověď, protože to vypadá že se boji o sebe z jiného důvodu!!!!!Ten kdo nelže,tak se nemá důvod bát jít na policii!!!

Rudík 12

zzzzz: Neoznámení trestného činu je tresntné jen u některých trestných činú.

Palma

Můžete odeslat mail z jednorázové mailové adresy, která se za 10 minut zruší a je nevystopovatelná:
https://10minu­temail.net/?lan­g=cs

Tofinka

Dobrý den potřebovala bych poradit jak postupovat k podání udání na lidi které sprostě vulgárně nadávání dětem prosím o radu děkuji

klumprt

Je třeba zvážit, jestli má moje informace hodnotu a jestli skutečně přinese policii něco nového a zajímavého. Např. poznatek typu „v parku u nádraží se denně slízají feťáci“ je obvykle k ničemu, protože to ví celé město.
Taky je třeba zvážit, jestli má moje informace hodnotu i bez mého následného svědectví.
Pak je třeba informaci dát co nejvěcnější a nejkonkrétnější formou. Např. poznatek „v baráku vedle kina se dějou hrozné věci“ je opět k ničemu.

Vymyslím si příklad hodnotnějšího oznámení: „V baráku vedle kina bydlí feťáci (uvést jména nebo přezdívky). Jezdí tam za nima jeden ze Šumperka (uvést jméno, přezdívku nebo popis), červenou oktávkou (uvést SPZ) a vozí jim perník. Přijede před barák, zatroubí, někdo z nich vyleze a kupuje si nějaké sáčky. Takhle jezdí asi dvakrát týdně po dobu posledních tří měsíců. Ještě s ním občas jezdí v autě jeden jako spolujezdec (opět jméno, přezdívku nebo popis)“

Zkrátka, mělo by to být něco, s čím se dá pracovat.

huxa

jak píše mowla. Osobně ovšem mám raději osobní anonymní informace-například znám z našeho města právě jednoho z protidrogového, pokud bych mu chtěl něco říct, přestože se nijak neznáme, on tuto informaci může následně vydávat za vlastní zjištění a o mě nepadne ani slovo.

zzzzz

To je také dobrý nápad, mohl by mu pomoci i známý policajt, třeba z jiného oddělení. Oni se stejně mezi sebou znají 🙂