icurusL

Jak to, že se může podat trestní oznámení na někoho neznámého?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Taktože. Od toho právě jsou orgány činné v trestním řízení, aby neznámého pachatele vypátraly a identifikovaly.

Další odpovědi
klumprt

Trestní oznámení je zpravidla podmíněno pouze existencí pocitu oznamovatele, že se stal trestný čin.
K pocitu, že byl spáchán trestný čin, postačí taková maličkost, že ses projel přeplněnou tramvají a pak jsi zjistil, že nemáš peněženku. O nějakém člověku nemusíš mít nejmenší ahnunk.

led

Neznámy páchateľ môže byť aj dotyčný, ktorého vidíte priamo pri čine, nepoznáte ho, ale viete ho opísať. Polícia ho na základe vašich poznatkov potom pomocou indícií, registru a iných dôkazov vyšetrovaním identifikuje, čim sa vaše pôvodné trestné oznámenie na neznámeho páchateľa v policajných záznamoch mení na obvinenie páchateľa XY, alebo v prípade nedostatočných poznatkov ostáva páchateľ neidentifikovaný.