Rokio

Ohodnotíte mi moji básničku?

Omlouvám se

Chtěl bych se ti omluvit
a o odpuštění poprosit.
Říkám ti stokrát promiň,
tak mé tělo oviň.
Jsem tvůj velký kamarád,
tak si semnou pojď pohrát.

Každičká vteřina pomalu ubýhá,
naděje s ní rychle a jistě umírá.
Kdy už mi odpustíš příteli můj milý jen?
Splníš tak můj veliký a dávný sen.

Nechci tě šikanovat,
urážet tě,
ani do tebe tvrdě bít,
ale chci smír s tebou uzavřít.

Nejlepší odpověď
Mravenec

V pohodě, dobré téma a má to docela hlavu a patu.
Koukám, dnes je zde literární večer. :D

Jen čas ubíhá, nikoliv ubýhá. 🙂

Další odpovědi
HanaRebitzer

Lidi mají zřejmě radši mírumilovné básně než o nekrofilii. Super :)

zjentek

Krásná práce. 🤔

Nezklamals, jako obvykle 👌

😉

Dvorní šašek

Za mě 1-, velmi povedená báseň.

aliendrone

No, nejsem kritik, ale mně se prostě NELÍBÍ ovíjení těla PŘÍTELEM, byť je to tvůj velký sen. Je to tvoje věc, ale otravovat s tím nechutným úchyláctvím ostatní NEMUSÍŠ. A to navzdory dnešní tendenci všelijaké perverzáky protěžovat. :)

Rocker

Mě se líbí…

led

Rokio, nešťastník, nie, nebudem sa zaoberať témou, ale pocitom.
Dobrá báseň sa nečíta, ale vníma citom. Nepozeraj na slová, ale na pocit, nimi vytváraný.

Nečítaj, zavri oči a báseň počúvaj.
Miesto jednotlivých slov čuj melódiu veršu.
V melodii slov viď rieku, čo v rytme vĺn spieva svoju pieseň

Skús si so zavretými očami v rytmike a melódii svojej básne predstaviť obraz.
Ja v tejto vašej básni vidím nie báseň, ale obraz. Iný, než vidia iní :

"V řeku veršů tvých vlévají se splašky, bráni ji volnému toku, ryby umdlévají a koryto její halí pach smrti. V šedé mlze kreslí se bledé tváře hříšníků.
Promiň příteli, jež toužíš zjevit lásku světu rýmem nesourodým. Nač ta slova, jež melódii životu nečiní?
Stůj člověče, cos učinil, aby řeka žila zas? Řece život vrátit, smrt odehnat, člověku třeba udělat.
Nechť cit člověka, ať již hříšní, nebo svatý, zaslouží si víc a život… život Lidstva… lidstvo životu!
Člověče, učiň zázrak,
ať Život může jít dál…

Kelt

Nepřeháněj to s tou orientací, lepší by byla milostná básnička Jinak se píše se mnou. A když si vybereš téma o přírodě, tak to bude lepší.

cappuccino

Pripomina mi to Cyrana z Bergeracu, ale ten recitoval pro zenskou!
Ale co ja vim? Doba se zmenila a mozna ted recituji pod balkonem i holky holkam nebo kluci klukum?
A nemusis byt tak submisivni.