zjentek

Odrážejí se rozdílná složení shodných potravin mezinárodního trhu na délce a kvalitě života jejich spotřebitelů?

Jiná otázka: Jak byste otázku formulovali vy a je má formulace moc zlá? (Prosím v diskuzi).

Nejlepší odpověď
annas

Těžko říct. Všichni Němci ani Češi nenakupují výhradně v marketech.

Proto jen obecně, Určitě nesprávné složení nejen u stejných názvů potravin naše zdraví ovlivňuje negativně. Ale záleží na množství, pravidelně konzumaci atd.
.
Jenže další skutečností je to, že i supermarkety vydávají některé potraviny za české, I když to není pravda.

Z toho plyne, že lidé jsou to, co jedí, I když to někdy nevědí.

Druhá skutečnost, která nahrává nekvalitním potravinám.

“Výrobci taky většinou říkají, že pro Čechy je při nákupu potravin velmi důležitým kritériem cena. Díky jinému složení se tak výrobek na českém trhu může prodávat levněji.

Komise EU uvádí, že přesné složení výrobku totiž musí být vždy na jeho obale. Zákazník tak má jasnou informaci o tom, co kupuje.

Na druhou stranu ovšem souhlasí, že jestli výrobce propaguje svůj produkt jako stejný, ale jeho složení se v různých zemích liší, je to klamání spotřebitele.

Podle zdrojů Aktuálně.cz je ale proti iniciativě Německo. Nutnost nabízet stejně kvalitní potraviny by pro jeho firmy nejspíš znamenala vyšší náklady. Vzhledem k citlivosti tématu ale Německo se svou kritikou nechce vystoupit veřejně. Země Visegrádu tak doufají, že nakonec získají podporu ostatních států EU."

https://zpravy­.aktualne.cz/fi­nance/nakupova­ni/kolik-skutecne-prodavaji-ceskych-potravin-ve-hre-je-nova-pov/r~eaa131c6fa8911­e681eb0025900fe­a04/

Takže jen čekat, kdy dojde k nápravě. České výrobky se najdou na farmářských trzích, ale občas si myslím, že trhovcům jde někdy víc o sebe než o spotřebitele – co nejvíc vydělat.

Další odpovědi
da ny

Ano, i to.
odlišná (podřadná) kvalita potravin a potravinových výrobků se odráží na lidském zdraví, potonstvu, tedy kvalitě života .
Důvodem může být nedostatek příjmu očekávaných živin (např. bílkoviny u masných výrobků), nezdravé tuky, nevhodná sladidla , náhražky.
A to i bez „bonusu“ v podobě chemických jedů.
😁
Ke 2. části otázky:
Zvolila bych jinou formulaci, ale zlá není ;).
Mám pocit, že jsem, snad , správně pochopila, nač se ptáte a měla chuť odpovědět
.

hapiky

Rozdílná složení nemusí být závadná, ale jsou ponižující. Obzvlášť ve skutečnosti, že jejich kvalitnější složení potravin je u nich levnější než u nás to nekvalitní.
Je to jen odraz toho, co si o nás myslí.

ivzez

K druhé části otázky:
Jakmile se liší složení, nejde o shodné potravuny.

zjentek

Dany: Ano, správně pochopila. Nic se za tím neskrývá, je to „narovinu“ ;)

zjentek

…á propos, zajímala by mne tvá formulace otázky, dík ;)

annas

… shodných názvů potravin …

zjentek

Díky ;)