Odhlášení auta

Zdravím. Koupil jsem auto které mi jezdilo cca 5 dní. Tím pádem jsem nestihl udělat evidenční kontrolu ,ale povinné ručení jsem udělal.oprava je finančně náročná a nechcou se mi do toho rvát peníze..Je možné toto auto dát do depozita či úplně odhlásit bez přihlášení??? diky

Odpovědi:

Bronzový

Jde o to, jak jsi k tomu přišel...

Pokud máš plnou moc od předchozího majitele, normálně to nech sešrotovat (a vystavit si potvrzení o "ekologické likvidaci vozidla" - na můj Renault 19 to bylo 500,-), zajdi na úřad - odhlaš auto (za předchozího majitele - jelikož ještě nejsi majitel, nicméně to můžeš udělat na základě plné moci) - na to je potřeba to potvrzení. Pokud máš potvrzení o likvidaci, tak to také stačí k tomu, aby jsi mohl zrušit povinko - jinak můžeš písemně požádat 6 týdnů před koncem pojistného období (utíkají peníze).

Taková je moje zkušenost, jistě existuje i jiný a možná lepší způsob.

Pokud nemáš plnou moc, tak bych se zkusil domluvit s předchozím majitelem na dalším postupu (kdo co zaplatí a zařídí), popř. mu auto odporodal (např. za 1,-) zpět nebo daroval. Potom už to není Tvoje a opět můžeš zrušit povinko.

Stříbrný

Pety, záleží na tom, co je napsáno v techničáku. kdo je na posledním místě? Pokud vy, tak musíte vozidlo na sebe dohlásit za 800Kč a pak dát do depozita či vyřadit z evidence. pokud je v techničáku uveden na posledním místě kupec, bude to levnější o 800Kč, páč to udělýáte vše za něj, na základě plné mocu, kterou si napíšete..

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 573
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.