annas

Odhadnete význam českých slov?

Kuriózní výrazy pro věci kolem sebe vynalézal středoškolský profesor Jakub Hron (1840–1921), podivínská postava Hradce Králové, později rodné obce Metánov v okrese Plehřimov. Třeba slova vzbudí úsměv i u Vás.

Jak se Vám slova líbí? Najdete správné pojmenování pro některá z uvedených slov?

1. černec, 2. omok, 3. buňát, 4. říznice, 5. robava, 6. žijba, 7. bedlivák nebo bažák, 8. zpyták, 9. limomudrun, 10. bezabecedák, 11. hbitkolo, 12. výslužník
Doplňuji:
Odpovědi:

  1. černec – černá káva
  2. omok – omáčka
  3. buňát – kalamář
  4. nudle – říznice
  5. robava – práce
  6. život – žijba
  7. bedlivák – student
  8. zpyták – profesor
  9. libomudrun – filozof
  10. bezabecedák – negramotný
  11. hbitkolo – bicykl
  12. výslužník – penzista

Nejlepší odpověď
rynek878

tuším jenom tyto:

7.bedlivák-student
8. zpyták-profesor
10.bezabecedák-negramotný
11.hbitkolo-bycikl
12.výslužník-důchodce

Další odpovědi
pekynka

Tedy paní Annas to je oříšek, doplnila bych k rynkovi jen buňát -kalamář, žijba – život? nevím jistě. To je nějaká staroslověnština? Zajímala by mě ostatní nedoplněná slova, prosííím.

anonym

No,nevim,dam se podat snad c.10 analfabet?C­.7pozorny clovek?Ted mi napovidaji,ze snad to je neco jako Cimrman!Snad na to prijdou ostatni.