HerbiG

Kdo je to analfabet?

kdo je to analfabet ??

Nejlepší odpověď
annas

Analfabet – negramotný člověk, nevzdělanec, primitiv, zaostalec.

Doplňuji:
Miroslavste, Vagra a já jsem odpověděli, že analfabet je nevzdělanec, negramotný člověk. Význam slova negramotný doplnil Rynek – negramotný, tj. opravdu neznalý psaní a čtení – alfabeta = abeceda, tedy ne-abeceda.
Sice se dnes slovo analfabet používá jako nadávka – např. počítačový a., hudební a., finanční a. atd.

Nevidomý sice nečte normální písmo, ale není primitiv, nevzdělanec.

Další odpovědi
rynek878

Negramotnost (z rus. gramota) nebo analfabetismus (z řec. an-alfabétos) znamená neschopnost číst a psát. Jejím opakem je gramotnost, člověk, který neumí číst a psát je negramotný čili analfabet.

vagra

Člověk,který není poznamenán věděním.
Nechtěl jsem odpovídat stejně jako Annas,která byla /jako vždycky/rychlejší.
Doplňuji:
Nedotčen vzděláním.

Zdroj: wikipedie

Miroslavst

Souhlasím s annas a vargou. bohužel nemohu souhlasit s rynkem, jelikož jeho text mi příjde, že i nevidomý je vlastně analfabet a to si myslím není.

dagry

Blb

Chandler

lépe řečeno, idiot. Nechci být vulgární, myslím, že jsem vystihl všechno.