Avatar uživatele
Domca0099

Odchod ze střední, lze mít maturitu i jinak?

Hezký večer, pokud jste se rozhodli na otázku odpovědět, prosím vás, nerýpejte zbytečně do hloubky.

Kdybych byla ze střední vyhozena z důvodu vysoké absence, nebo bych odešla sama ze zdravotních důvodů, je možné i tak dosáhnout kvalitního vzdělání a maturity ? Např. domací škola, online studium apod. ..A následně, jak pak s vysokou ?.
Máte s tím někdo zkušeností nebo znáte někoho takového ?

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 1911 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Odpoveď byla označena jako užitečná

Můžete studovat dálkově, jde o tzv. kombinované studium,. Informace z jedné střední školy.

"Toto studium si může u nás zvolit každý, kdo absolvoval základní školu, zvládá uživatelskou obsluhu počítače a práci s internetem.

Jak probíhá vyučování u tohoto dálkového studia?

Prezenční část studia (hodiny ve škole) je zaměřena na maturitní předměty a probíhá u tohoto oboru vždy 3× měsíčně ve středu od 14:00 do 19:00 hodin nebo 2× měsíčně v pátek od 12:30 do 19:30 hodin.

Výuka ostatních předmětů a částečně i výuka maturitních předmětů probíhá formou samostudia (e-learningu) prostřednictvím studijní zóny.

Kdo však dává přednost studiu ve škole, může toto učivo nastudovat ve škole pod vedením učitelů na bezplatných odborných kurzech."

Jenže musíte se zjistit, na které sstřední škole tento typ studia probíhá.

https://www.ssgh­.cz/dalkove-studium/obory/faq-kombinovane-studium-hotelnictvi/

Umožňují je některé střední i soukromé školy.
Seznam škol, které umožńuji kombinované studioum pro získání maturity.

https://www.stred­niskoly.cz/obo­ry/?typ_studi­a%5B%5D=sm&dochaz­ka%5B%5D=5

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?ivzez, Odpovědi.cz Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Udělat si maturitu na jiné škole

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Pokud vím, tak studium na střední škole se dálkově ani on-line dělat nedá. Snad jen ta policejní s cílem „pomáhat a chránit“. Normální SŠ studium ještě vyžaduje bezprostřední kontrolu pedagoga vzhledem k celkové nevyspělosti studenta. Můžeš jít na jinou střední s maturitou a pak už to bude jen na tobě. Vždy doporučuji denní studium.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Maturitní vysvědčení ti mohou vydat (po úspěšném vykonání maturitní zkoušky) pouze státem „posvěcené " instituce. Tedy žádná "domácí škola“. :)

Jinak – maturitu si můžeš udělat i při zaměstnání > večerní školy po zaměstnané. Na vysokou pak standardním postupem jako z kteréhokoliv jiného maturitního ústavu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Vysoká absence ze zdravotních důvodů není důvodem k vyhození ze školy.
Ale mohla by být důvodem, pro který by Vám škola mohla na základě písemné
žádosti doložené potvrzením a doporučením lékaře umožnit individuální plán.

Ten by pro Vás byl výhodný v tom, že byste dále pokračovala
ve škole a s vyučujícími, které už znáte, mohla byste se s nimi
dohodnout o konzultacích a­pod.

Já bych to na Vašem místě zkusila → podle mne to je nejsnazší
a nejrychlejší cesta k maturitě.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
elkon

Některé školy umožňují studium při zaměstnání. Jak se tato forma studia nazývá nevím, ale existuje. A myslím, že to probíhá hlavně o víkendech.

před 1911 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jirka F

Může mě tady někdo prosím logicky vysvětlit,co je to online studium?

O ničem takovém jsem zatím neslyšel.

před 1911 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jirka F

Tak otázka moje padá online studium je studium které je na VŠ jako dálkové studium.

před 1911 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek