Drap

Od kdy do kdy spolu vystupovala dvojice Suchý- Šlitr?

Nejlepší odpověď
dědapetr

V roce 1959 založil společně se Jiřím Suchým divadlo Semafor, pro které skládal písně, scénickou hudbu (Člověk z půdy, Zuzana je sama doma, Šest žen Jindřicha VIII.) i muzikál (Dobře placená procházka). Úspěšně využíval svou schopnost komediální stylizace herce-amatéra (Jonáš a tingltangl, Ďábel z Vinohrad aj.). Autorsky a herecky se podílel na filmech (Bylo nás deset, Kdyby tisíc klarinetů, Zločin v šantánu). Z hudebních nahrávek vyniká album Jonáš a dr. Matrace.
Byl známým milovníkem mladých slečen, s kterými se brzy rozcházel. Poslední z nich zemřela spolu s ním 26. prosince 1969 otravou svítiplynem. Dodnes není jasné, zda šlo o nešťastnou náhodu nebo o vraždu a sebevraždu. Je pochován na Vinohradském hřbitově v Praze.

Další odpovědi
hanulka11

V roce 1959 založilJ.Suchý spolu s J. Šlitrem divadlo Semafor, kde působí J.Suchý dodnes.Tvořili spolu tvůrčí a hereckou dvojici, která svými písničkami a hrami významně ovlivnila hudbu a divadlo 60. let 20. století a zahájila éru divadel malých scén.

26. prosince 1969 umírá Šlitr otravou svítiplynem

Zdroj: z více zdrojů