Zvědavý

O Pavlu Bobkovi se říká že uměl už od dětství anglicky – je to pravda?

Odpovědi
marci1

Ano je to pravda. Učil se anglicky od 10 let. Cituji P. Bobka : „V domě na Břevnově v Praze, kde stále bydlím, kdysi žila kromě nás i rodina, ve které byl dvacetiletý vysokoškolák. Když mi bylo deset, nabídl se, že mě bude angličtinu učit. Od té doby jsem se snažil anglicky mluvit, ale je fakt, že dokonale se může člověk cizí řeči naučit jen tehdy, když v zemi, ve které ji používají, nějaký čas pobývá. To se mi bohužel nepodařilo.“
http://www.no­vinky.cz/kultu­ra/267827-pavel-bobek-zpivat-lidem-me-dela-mladsim.html