Miroslavst

O jaké město se jedná, jaká je jeho historie a víte jaká nejvyšší radniční věž je v tomto městě?

Osídlení oblasti je poprvé doloženo už ve starší době kamenné. První písemné zmínky o vzniku obce v majetku olomouckého biskupa Brun ze Schauenburku ovšem pocházejí z roku 1267. Vznikla na tzv. Jantarové stezce spojující Baltské a Středozemní moře.

Statut města získává před rokem 1279. Ve 2. polovině 14. stol. byly vybudovány městské hradby. Dnes je připomíná pouze název ulice Na hradbách a fragment u kostela sv. Václava.
Znáte nějaké nej v tomto městě?

Nejlepší odpověď
annas

Ostrava (polsky Ostrawa, německy Ostrau) dostala jméno podle řeky Ostravice. Základ slova Ostrava znamená „ostře, rychle, bystře tekoucí řeku“.

Osídlení oblasti je poprvé doloženo už ve starší době kamenné. První písemné zmínky o vzniku obce v majetku olomouckého biskupa Brun ze Schauenburku ovšem pocházejí z roku 1267. Vznikla na tzv. Jantarové stezce spojující Baltské a Středozemní moře.

Statut města získává před rokem 1279. Ve 2. polovině 14. stol. byly vybudovány městské hradby. Dnes je připomíná pouze název ulice Na hradbách a fragment u kostela sv. Václava. V roce 1437 pak byla Moravská Ostrava definitivně začleněna do hukvaldského panství.

Nejvyšší radniční vyhlídkovou věž (85,6m). najdete v Ostravě. Vyhlídková terasa se nachází ve výšce 73 m a je z ní krásný rozhled na Ostravu (město v zeleni), panorama Beskyd, Poodří a příhraničí část Polska. Při dobré viditelnosti je možné zhlédnout také Praděd v Jeseníkách.

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:MVNUD5e4o7cJ:­tema.novinky.cz/os­trava+Statut+m%C4%9Bs­ta+z%C3%ADsk%C3%A1v%C3­%A1+p%C5%99ed+ro­kem+1279.+Ve+2­.+polovin%C4%9B+14­.+stol.+byly+vy­budov%C3%A1ny+­m%C4%9Bstsk%C3%A9+hrad­by.+Dnes+je+p%­C5%99ipom%C3%AD­n%C3%A1+pouze+n%C3%A1ze­v+ulice+Na+hrad­b%C3%A1ch+a+frag­ment+u+kostela+sv­.+V%C3%A1clava­.&cd=1&hl=cs&ct=clnk&gl=­cz&source=www­.google.cz