Boudyyz616

O čem si psát, když nevíte o čem se bavit?

Ahoj, chtěl bych se zeptat na nejlepší otázky a témata, co si psát na fb jak s holkama, tak s klukama? Vždycky když napíšu „ahoj, jak se máš, apod…“ Tak nevím co psát dál a skončí to. Předem děkuji za odpovědi :)

Nejlepší odpověď
ivzez

Nevíš-li, o čem se s lidmi bavit, je zbytečné si s nimi i psát.

Každá komunikace musí (má-li být zajímavá pro obě strany)
vycházet ze zájmů těch, kteří si spolu povídají nebo píší.

Neexistují žádné „nejlepší“ nebo „univerzální“ otázky ani témata.
Chce to zajímat se o lidi, dění i věci kolem sebe,
potom nikdy nebudeš mít nedostatek vhodných témat.

Další odpovědi
Malvína

To nemáš žádné koníčky ani zážitky, o kterých bys mohl psát? Co zkusit s někým něco plánovat? Výlet, akci… Psát se dá o všem možném, od předávání názorů na různá témata, po tipech na výlety, dobré knize, aktuálním dění ve světě, kvalitním jídle a pití, sportu, hudbě, umění, módě… Vždyť je toho spousta. Denně jsem s někým v kontaktu, ale takový zádrhel u mě ještě nenastal 🙂 Je potřeba se odvázat. Vždyť svět je tak rozmanitý..

Mc Merkurion

… jdi ven a pokecejte na klepaču … furt psát, koho by to bavilo …

da ny

S nedostatkem zájmů (znalostí), fantazie, slovní zásoby potřebné ke komunikacim znalostí ČJ), nemá smysl ztrácet čas takovou aktivitou.
Jak s nimi komunikujete při osobním setkání ? Také nemáte co říci?
Hodně čtěte, zajímejte se, ať máte s vrstevníky (okolím) o čem mluvit, pak
i psát.

Komu rodiče vyprávěli/četli pohádky a později je „hltal“ sám, nemůže mít problém se slohem 🙂

mosoj

Tady čekáš radu? Tragédie.

zjentek

Psát je snadnější, než rozhovor- v tvém případě můžeš „přeposílat“. Je to nešvar, ale funguje a je hodně rozšířen, včetně tohoto serveru- není problém ti „přeposlat“ odpověď! ;)

petr754

Čau Boudyyz616. Po 12ti letech chatování ti můžu říct, že existují super způsoby jak na to a ani to už nebolí :) . Určitě to chce vědět, co mají dotyční rádi za téma, nebo je postupně zkoušet. Pro oba případy používám tenhle generátor otázek podle témat (je to moje vlastní, ověřená pomůcka) https://magicke-tipy.cz/otaznik-univerzalni-generator-otazek/ . A hlavně vybírej pozitivně naladěná témata (jsou tam i dva super články ohledně pravidel a jak vůbec někoho efektivně oslovit na chatu). Tak snad to tobě a ostatním pomůže :) . Hodně štěstí.

L.G.

To je nástražná mina, na kterou v životě šlápnou všichni diskutující, psaná forma skýtá možnost záchrany, u té live verbální je situace výrazně horší, velmi často dochází s cílem zachování komunikace buďto ke kumulaci špatných témat, nebo prostojům, kdy není ve své kůži ani vypravěč, ani posluchač, pokud se to stane na rande, tíživost situace se násobí… až s přesahem do předčasného ukončení, samozřejmě zůstane vzpomínka na furt a zvyšuje se tím riziko pozdější recidivy, vlastní zkušenost 🙄😃