Novela zakona

Dobrý den,chtel jsem se zeptat zda se na mne vztahuje novela zakonu ohledně řidičského průkazu.V roce 2007 mi přišel dopis z magistrátu,že mám odevzdat ŘP,poněvadž jsem dosáhl 12 bodů.Já jsem však proti tomu dal odvolání a jezdil dál,asi po dvou měsících mě zastavila hlídka policie a oznamili mi,že mám zákaz řízení.Poté mi přišla obsílka z policie kde jsem byl pozván k výslechu kde mi bylo oznámeno,žejsem spáchal trestný čin a pujdu k soudu. V říjnu roku 2007 mi přišel trestní příkaz v němž se mimo jiné psalo: řídil motorové vozidlo ačkoliv není držitelem příslušného řidičského oprávnění podle zvláštního zákona tím spáchal trestný čin řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění podle paragrafu 180tr.zák. Dostal jsem podmíněný trest 3 měsíce na 2 roky a zákaz řízení v délce 4 let. Podmíněný trest mi 28.prosince vypršel zákaz mám ještě dva roky chci se zeptat tedy jestli mi zákaz padá a můžu si jít pro ŘP.
Doplňuji:
Děkuji za odpověď,ale já jsem paragraf 171nedostal zřejmě to je maření uředního rozhodnutí a z tohoto paragrafu jsem trestán nebyl

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Výše trestu ´zákazu řízení´ byla stanovena za oba trestné činy (§ 180d a § 171) současně. Protože jeden trestný čin (§ 180d) byl zrušen, tak musí být částečně snížen i nevykonaný trest zákazu řízení.

Ale protože místo zrušeného trestného činu budete obviněn ze spáchání přestupku, za který hrozí vedle pokuty i zákaz řízení, tak je nanejvýš pravděpodobné, že ty 4 roky zákazu řízení zůstanou nezměněné i přesto, že jeden z vašich trestných činů bude překvalifikován na přestupek.

Ale doporučuji, abyste využil jiného práva, a to požádejte o prominutí zbytu trestu, protože již "půlku" máte za sebou...

Žádosti může (ale i nemusí) být za určitých okolností vyhověno.

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1814
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 389
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.