evzen

Novela zakona

Dobrý den chtel bych se dozvěedet jesli se na mne stahuje amnestie jsem v zahranici pred dvanacti letech sem mnel palagrav 247 v odstavci 1 a take vytrznictvi v oodstavci 1 muze mi nekdo odpovjedet jestli by se to namne mohlo stahovat aspon na skraceni trestu byl sem odsouzen na 18 mnesicu dekuji vam za odpovjed predem.........
Doplňuji:
Kdy je promlcujici doba?

Nejlepší odpověď
standa

Když odhlédnu od toho časového údaje „pred dvanacti letech“ (kdy je namístě se zabývat otázkou promlčení), tak podle vámi uvedených údajů nelze s určitosti říci zda jste se dopustil trestného činu dle § 247/1, písmeno „e“, protože jen takto kvalifikovaný trestný čin krádeže byl ´amnestován´.

Trestný čin výtržnictví ´amnestován´ nebyl.

Doplněna:

U těchto trestných činů by promlčecí doba měla být 3 roky. Ale nesmírně důležité je zda tato ´doba´ nebyla přerušena…, což může být učiněno jakýmkoli právním aktem v této trestní věci (např. soudně jste byl vyzýván k nástupu výkonu trestu, byl jste uveden na seznam hledaných osob, atd.)