Jozefína 1

platí novela trestního zákona o amnestii už teď, nebo až od 1.1.2013?

Odpovědi
sio

Co je novela zákona o amnestii? V poslední době se jednalo o novele trestního řádu a zákona, mimo jiné o zkrácení doby pro podání opětovné žádosti o PP z jednoho roku na šest měsíců, také o možnost podmínečného propuštění po 1/3 trestu. Bylo to ovšem vetováno prezidentem, tedy neplatí. Poslanecká sněmovna by musela prezidentské veto přehlasovat – jednat se bude pravděpodobně koncem října.