magicm18

Normalni je nekourit!!!

To,ze koureni,skodi zdravi asi vime vsichni.Podarilo se vam skoncit,s timto zlozvykem?,nebo s tim bojujete stale?Pokud,se vam to podarilo,prosim dejte radu vsem,kteri zatim maji slabou vuli.Dekuji za odpoved a predevsim za radu, jak s timto zlozvykem prestat.Diky.

Nejlepší odpověď
anonym

Kouřím bezmála už 42 let a několikrát jsem chtěl s tímto zlozvykem skončit,ale bez výsledku.Jedno jsem měl i novoroční předsevzetí,ne­kouřil jsem do doby,než naši hokejisté hráli finále v Naganu a začaly u mne pracovat nervy,nevydržel jsem a za ten zápas jsem vykouřil celou krabičku a tak kouřím dosud.Stále se pokouším přestat,ale jen ráno otevřu oči,první myšlenka je na cigaretu.Už mám potíže s dýcháním,vy­kašlaváním spousty hlenů a vypadá to,že navštívím svého lékaře.Chci apelovat na ty,kteří si myslí,že kouření je IN,aby nezačaly s tímto nešvarem a těm,co začali,aby rychle přestali!

Další odpovědi
oskar

Byl jsem také kuřák,seznámil jsem se s ženou ,která byla nekuřačka a neměla ráda kuřáky,tak jsem k vůli ní přestal kouřit,už spolu nejsme,ale jsem ji za to hrozně vděčný,že se ze mne stál nekuřák.

ten který je

Je to psychická záležitost.Já bych ani kouřit nemusel ale když např.kolegové v práci řeknou dáme si pauzu a jdem na cigáro,těžko se odolá.Nebo v restauraci když si dám pivko tak začnu mít chut na tu cigaretu.No a po tom sexu také.Jedině bych musel se stranit kolektivu,být doma a nikam nechodit a nesouložit.:-/

poa.li

Podle mých zkušeností s kouřením se nejedná o fyzickou závislost na nikotinu, ale o psychickou na samotném aktu kouření a „rituálech“ s tím spojených. Řekl bych, že by pomohlo změnit denní rytmus a v něm kouření vynechat. Mě se to však zatím moc nedaří…

Martina S.

Kouřím 17 let a zatím nemám žádné problémy. Asi proto, že kouřím maximálně 10 denně. Jak tady píší, že je to psychická závislost, tak to je pravda. Také se ráno těším jak si hned po probuzení zakouřím, nebo po obědě a hlavně po sexu si zapálit cigaretu je to pravé vyvrcholení.

hanulka11

Je to asi fuška, já jsem nikdy nemusela s tímto bojovat-naštěstí.Ale jak jsem poznala, chce to jen a jen pevnou vůli,nic jiného. Manžel od mládí dost silný kuřík, stále koketoval s tím,že přestane. Vždy to omezil,ale za pár dní v tom byl znovu. Ale je to již 7let začátkem ledna .Vzbudil se a mě bylo divné ,kde je ta ranní cigaretka. Nebyla ani další – moc jsem se divila,ale neptala jsem se co se děje . Měla jsem spíš starost,zda nemá zdravotní potíže. Neměl !!! Jen si prostě v hlavě srovnal,že nebude kouřit. A od té doby si nezapálil. Je pravda první dny,týdny byly asi pro něj krušné,ale vydržel .A pak říkal, že mu to vůbec nevadí,když někdo vedle něj kouří. Moc ho obdivuji, protože cigareta pro něj byla opravdu berlička a kamarádka.

Takže jen pevná vůle,žádné náhražky a oblbovátka nepomohou -tomu věřte .A čím dřív přestanete ,tím líp pro vaše zdraví. Mě by hrozně štvalo, kdybych kouřila a někam jsem přišla a byla bych omezována zákazy/nyní se to děje velmi často na mnoha místech/. To musí být pro vás kuřáky hrozné-vůbec vám to nezávidím.

bobánek

Kouřil jsem dvě krabičky za měsíc.A jedno ho dne jsem si řekl že je to škoda peněz a ze dne na den jsem přestal.A vůbec mi to nechybý.Chce to mít jen pevnou vůli.