Slayer5

Neznáte nějakou středověkou báji, legendu, mýtus.

Doplňuji:
Omlouvám se že jsem se špatně vyjádřil:
Mohli byste mi napsat sem nějakou starověkou báji, legendu, mýtus…

Nejlepší odpověď
annas

Středověké pověsti i mýty najdete ve Starých pověstech českých od Aloise Jiráska.

Středověké legendy jste probírali v češtině. Připomenu: Robina Hooda, krále Artuše, známé středověké legendy atd. .

Středověký mýtus o Meluzíně a rodová pověst Lucemburků od autora Martina Nejedlého
https://www.kos­mas.cz/knihy/135948/st­redoveky-mytus-o-meluzine-a-rodova-povest-lucemburku/

Další odpovědi
setapouch

Lžeš, znám jich dost. Mimochodem, správně by tam mělo být „Neznáte žádnou…“.

ptáč

Neznám nějakou, protože si pamatuji nic.

dejavu

O králi Artušovi
O perle
O pernštejnském býku
O bílé paní

Kelt

Jistě, znám hodně těchto legend. Mám k tomu i některé knihy. Ale žádnou neznám tak dobře, abych o ní mohl mluvit bez přípravy.

ptáč

Kosmasovy fantasmagorie by měly být jednou nahrazeny opravdovým příběhem. Čtení této kroniky ve mě sílí přesvědčení, že spisovatel toužil po Starém Zákonu po česku. Že byl inspirován čtením prvních starozákonních knih!