SEmperor06

Neznáte nějakou knihu, která popisuje SSSR od jeho vzniku až do zániku?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Pokud máš na mysli DOBROU knihu, tak taková nejspíš nebyla vydána. Všechny co jsem četl (a to včetně těch, které se zabývají tímto byť jen dílčím dejinným obdobím, např. stalinismem apod.) nebo mám o nich povědomost jsou silně tendenční se sklonem k vytrhávání určitých jevů a pomíjejících jiné, často závádějící a v některých případech dokonce vyloženě LŽIVÉ. ;) :)

Další odpovědi
annas

Záleží samozřejmě na úhlu pohledu,. kdo a jak dějiny hodnotí.l

1. Stáhnout si můžete „Rozpad SSSR a vznik Ruské federace (1985 – 1991)“

http://www.moderni-dejiny.cz/cla­nek/rozpad-sssr-a-vznik-ruske-federace-1985-1991/

2. https://knihy­.abz.cz/obchod/so­vetsky-svaz

Knihy, které jsou zařazené pod heslo Sovětský svaz

„Léta 1922 až 1991, to je období po Říjnové revoluci, které vedlo k vytvoření jedné z vůbec největších říší moderní doby i historie, tzv. Sovětského svazu. Značná část k rozpětí tohoto svazu byla nuceně připojena po skončení 2. světové války dohodou mezi spojenci. Tím Sovětský svaz nabral na ještě větší velikost. Právě tyto země, včetně Československa, se však staly po několika desítkách letech důvodem jeho neodvratného konce. Sovětský svaz a literatura jemu věnovaná, to je 70 let historie, politického, ekonomického i právního děje a událostí, které se odehrávaly za tzv. železnou oponou. “

3. Václav Veber, Milan Švankmajer, Zdeněk Sládek, Vladislav Moulis – Dějiny Ruska

"Skutečně novodobé zpracování ruských dějin bez cenzury a zamlčování. Naši vynikající historici a univerzitní učitelé nově hodnotí ruské dějiny od počátků po dnešek.

Přehledy panovnických dynastií Rjurikovců a Romanovců. Přehled představitelů sovětského Ruska, SSSR a Ruské federace. Chronologie důležitých událostí. Výběrový seznam literatury."

https://www.da­tabazeknih.cz/kni­hy/dejiny-ruska-77452?c=all.

4. Na konci stránky najdete literaturu, z nichž čerpali autoři.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/D%C4%9Bjiny_Rus­ka

Finder

Vzestup a pád sovětské říše.

ivzez

Neznám.

Kelt

Zajdi si do knihovny, tam mají knihy rozděleny podle období, států, ale to jsou spíše dokumenty. Možná Souostroví Gulag od Solženicyna, ale to se zaměřuje na pracovní tábory Gulag.

aliendrone

annas>>> Ten „Veber…“ – to je PARÁDNÍ blábol (nebo propaganda), jakkoliv jsem proti pálení knih, tak pro tuhle bych moc neplakal. ;) :)

annas

Autory neznám, ani knihu, je uvedená ve zdroji i ve Wiki, domnívala jsem se, že je opravdu novodobá. Podle hodnocení.

aliendrone

Tak „novodobá“ tedy JE, dokonce až PŘESPŘÍLIŠ! ;) :D :D