zjentek

neznáte nějakou dobrotu z avokáda po studenu?

žádné linky prosím, to už jsem si prohlíd a nic extra. Třeba má někdo tady osvědčenou jednoduchou rychlovku v hlavě, tak dík ..ale rychle, než mi zčernaj!! :o

Nejlepší odpověď
anonym

Pomazánka – avokádo (´černé´) – oloupat, vyndat pecku a rozmačkat na kašičku. Na jedno avokádo tak 15 – 20 deka jemně nastrouhaného sýra (preferuju goudu), sůl a pepř (nebo jemňounce nakrájenou feferonku) dle chuti, česneku tak půl paličky (pomazánka je protiupíří) nebo o něco méně.

Další odpovědi
anonym

Nejraději mám z avokáda pomazánku. Je skvělá ke kterémukoliv slanému pečivu.

Avokádo vyloupnu ze slupky, vyjmu pecku a dužinu rozmačkám vidličkou. Osolím, opepřím, pokapu bohatě citronovou nebo limetkovou šťávou a přidám na velmi jemno usekanou malou cibuli. Někdy přidám tabasco, worchestr, pálivou papričku atd. Také jsou plátky avokáda výborné s natvrdo uvařeným vejcem jako jednoduchý salát. Na listu hlávkového salátu to působí úžasně. Zase je třeba je pokapat citronovou šťávou aby nezhnědly a potom osolit, případně opepřit. Stačí nahoru lžička majonézy nebo tatarky..

lota

Rozmačkané avokádo, sůl, pepř, citronová šťáva + malé loupané, vařené krevety. To je takový luxusní salát, třeba na jednohubky.

zjentek

díky, to jsou přesně rychlovky, co jsem potřeboval ..akorát teď nevím kterou dřív :o

anonym

Dobrou chuť.