leni

Nevite prosim nekdo,jak oloupat z liskovych jader to hnede?dekuji

Nejlepší odpověď
annas

V odkazu jsou odpovědi na podobnou otázku: Jak oloupat slupku lískových ořechů?
Rady i zkušenosti.

http://www.la­buznik.cz/dis­kuse/liskove-orechy-43207/

Další odpovědi
elektrikář

Staší lehce nahřát na pánvi nebo v misce v mikrovlce pozor ať to nepřeženete zhnědnou.Pak se u utěrce slupky vymnou.Jxde to snadno.

Doplňuji:
I když opražené do světle hněda mají výraznou chuť, Používám je na zdobení dortů

lemur

a co to zkusit jako u mandlí? mandle stačí spařit vřelou vodou. pak jde slupka dolů velmi snadno.

BANAN93

bude to něco jako v bubnu od pračky s nějakejma ocelovejma kuličkama, nebo kousky lávových kamenů