annas

Nevíte, jak se jmenoval „praotec“ českého sportu?

Měl se věnovat rychobruslení, lednímu hokeji, tenisu, jachtingu, lehké i těžké atletice, fotbalu a lyžování – zkrátka byl všestranný.

Nejlepší odpověď
hanulka11

byl to Josef RÖSSLER -Ořovský

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Jo­sef_R%C3%B6ssler

Další odpovědi
vagra

Jenom malinko doplním,že J. Rössler-Ořovský, byl prvním Čechem, který znal a posléze přeložil pravidla fotbalu do češtiny.
Mezi příznivci fotbalu v Praze je známý především tím, že pískal první zápas mezi Spartou a Slávii.
Ten se odehrál na hřišti jednoho z pražských ostrovů už 29.března roku 1896.

Zdroj: V.E.- upraveno