Avatar uživatele
Ganymede

Nevíte, co mám s malíčkem?

Já právě nevím jak to popsat, takže mi google nic nenajde. Mám pár dnů problém s malíčkem, když ho natahuji a pokrčuji do pěsti (jak pomalu tak rychle) tak jak je ten kloub tak se cleý malíček při pohybu jakoby zasekává prostě ten pohyb není plynulý jak ho dávám do pěsti ale je tako ‚zasekaný‘. Při tom mě to nebolí a všímám si toho navečer ani mě to nějak neobtěžuje, ale zájímá mě co to je a jak to pojmenovat aby to i google našel a já se tak o tom dozvěděla víc :D Děkuji

Ps: Případně bych to mohla natočit. Jinak s tím jít na chururgii nebo někam jinam?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 2073 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
orwell

Odpoveď byla označena jako užitečná

Tak s tím mám bohaté zkušenosti. Jedná se o tzv. „lupavý prst“ a jde o nemoc šlach. Může být buď revmatického původu, nebo nadměrným zatížením ruky, např. nošení těžkých břemen, používáním nástrojů při práci, které vyžadují pevný stisk, atd. Nejhorší je to po ránu, jak jsi určitě zjistila. Dobře tomu dělá napaření v horké vodě a promasírování. Někdy se dělají na šlaše malé bulky, které lze nahmatat a při stisku bolí. Dost často je náchylnost k tomu dána dědičně. Občas se stává, že se po čase funkce šlachy sama obnoví, bulka se ztratí. Řeší se to chirurgicky (ambulantně) u ortopéda. Zákrok trvá cca 30 min. a bolí jen ty znecitlivující injekce. Pak po týdnu berou stehy a po měsíci lze ruku začít normálně zatěžovat. Bohužel se to může opakovat, popřípadě se to vyskytne pro změnu na jiném prstu. Mám to několikrát za sebou a patrně ještě před sebou.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Ganymede Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
yuko

Asi se zasekl, asi je pretizeny chudak malicek. To jam mam zasekle vsechny prsty, tak je rozcvicim a je to. Premira googlovani skodi nejen zapesti, ale i prstum.

Upravil/a: yuko

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Diagnozu čehokoli vždy lépe určí lékař než google

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Mohl by to být problém se šlachou, tzv. „lupavý kloub“?
https://www.vi­talia.cz/clan­ky/lupavy-prst-neni-lupavy-kloub/

Já bych zkusila chirurgii.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kyta

Jejky, tak zajít k lékaři a neguglovat, to vám to nespraví 😁

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Ganymede

To ne, ale řekne mi to, co mi přibližně je :)

před 2073 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek