schranka

Nevíte, co je to za hudební žánr?

Hraje v pozadí, začíná přibližně v 1:25 https://www.y­outube.com/wat­ch?v=_vZ7sy5U5DY

Často to slýchám, protože si to pouští plno lidí. Hlavně mladých. Taky to do svých videí dává plno youtuberů.
Je to hnus. Rád bych věděl, jak se mu říká, abych ho mohl zařadit na seznam hudebních žánrů, které se mi ani trochu nelíbí.
Líbí se to někomu z vás? Nedokážu pochopit, jak to může být populární. Krvácejí mi z toho uši. Video v odkaze nemá ani 10 minut a bylo by docela zajímavé, ale musel jsem ho asi 12× zastavit a dát si pauzu, abych ho celé zhlédl. Až tak protivná je mi tato „hudba”.

Odpovědi
Lurius

Vaporwave, ale nepouslouchám ho

elkon

Je to tak slabý podkres, že je mi to jedno a nevnímám to.

schranka

Lurius neřekl bych. To není ono.

Lurius

Dneska si tvůrci hudby skoro sami určují k jakému žánru se řadí jejich hudba
lounge, trap, chillwave, synthwave

schranka

Možná podle toho, jak to mají namixované, jaké prvky používají. Ale to v těch odkazech je pořád dokola, stále stejný (a hnusný) rytmus, stále stejné nástroje.

cochee

No a co si představuješ? Každý je strašný „muzikant,“ všechno splichtí v kompu v jednom softwéru, nějakém sekvencéru (protože na keyboard neumí šáhnout), který „všichni“ používají (něco jako Widle – všichni to mají, tak proč bych zkoušel něco jiného), takže používá ty samé zvukové banky k tomu softu přidané výrobcem a pak se nadýmá, jak kdyby složil nejméně sonátu.

schranka

Je to všude
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=pg3qGAbdi8o&t=146s
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=dndxT20s_pc

schranka

Kategorie hudba. Ale pro hudbu je to urážka.