neschopenka

Může vystavit doktor neschopenku na předchozí den,,příklad,,doma zůstanu už ve středu,ale k doktoru půjdu až ve čtvrtek,,lze vystavit neschopenku od středy?

Nejlepší odpověď
kenyrts

pokud jsou k tomu zvlášť závažné důvody dá se neschopenka napsat i 3 dny dozadu (vlastní zkušenost)
doplněna:
Ošetřující lékaři mohou vystavovat neschopenky zpětně
Při respiračních obtížích není potřeba z důvodu vystavení rozhodnutí o dočasné pracovní neschopnosti (tzv. neschopenky) okamžitě navštěvovat ošetřujícího lékaře, ale pouze ho v tomto případě kontaktovat telefonicky. K ošetřujícímu lékaři je ale nutné se dostavit pro vystavení rozhodnutí o dočasné pracovní neschopnosti po odeznění nejhorších příznaků takového onemocnění, nejpozději do pěti kalendářních dnů.

viz link:
http://www.mpsv­.cz/cs/8023

Další odpovědi
standa

Potvrzuji odpověď kenyrtse, jde to i 3 dny zpět…

Džanička

Všichni tady mají pravdu,až na Zuzika,doktor musí napsat neschopenku až 3 dny zpět,pokud si o to požádáte.

Zuzik

Boužel nemůže

Michal

Domnívám se,že ne.Je to správně.Je to možné snad v případě,že Vás v noci ošetří Pohotovost a službu konající lékař Vás odkáže k obvodnímu lékaři.Pokud by jste byla hospitalizovaná v nemocnici,ne­mocnice se o neschopenku postará. Hodně zdraví.

Zdroj: život

iwetax

Také z vlastní zkušenosti vím, že to jde zpětně. Na pohotovosti o víkendech neschopenky nevystavují.

panenka

ano může vám vystavit neschopenku i zpětně