Neplacení výživného

Dobrý den.
Ráda bych se zeptala, co mám dělat, když mi bývalý manžel neplatí alimenty na naše dvě děti. Děti jsem dostala do péče v listopadu 2009 a od té doby nic. Zkoušela jsem již i soud (exekuční oddělení), který mi děti svěřil, ale ten mi nepomohl.
Moc děkuji za radu!

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Dnes jsem již na obdobnou otázku odpovídal - viz zdroj níže.

Ve vašem případě doporučuji:
1. napište exmanželovi dopis, kde jej vyzvěte, aby dlužné výživné doplatil do 3 dnů

2. připravte si návrh žaloby na úhradu výživného (kterou budete později odesílat soudu) a kopii tohoto návrhu připojte k dopisu

3. připravte si návrh oznámení pro podezření ze spáchání trestného činu (které budete později odesílat Policii ČR) a kopii tohoto návrhu připojte k dopisu

4. a dále jednejte jak je doporučováno v ´postupu´ připojené odpovědi

5. Silně doporučuji, abyste ani na minutu nepřelýšlela o kompromisech...a naopak se držela hesla "zaplať TEĎ-HNED, jinak se potkáme u soudu"

Zdroj: http://www.odpovedi.cz/otazky/ neplacene-vyzivneho-2

Další odpovědi:

Skuste zajit na policii a tam jim reknete jak se veci maji a hned moznate co se bude dit. Jestli to vyjde dejte mi odpoved

Bronzový

Teď nedávno v televizi v černých ovcích mluvily o tom jak vymáhat alimenty,ale dozvěděla jsem se jenom to,že když vám nebude platit alimenty 6 měsíců,tak zajít na policii a tam to nahlásit,ovšem pokud vám během té doby pošle třeba 500kč,tak se ta 6 měsíční doba počítá zase od začátku.Ale zajděte si na policii už teď,zeptejte se na to,můj bratr jen jednou nezaplatil,aza týden měl dopis,uhánějte ho.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 978
Zlatý marci1 806
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 600
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 448
Zlatý led 395
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.