Neplacené výživného

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak mám postupovat, když bývalý manžel neplatí mé dceři výživné, které má určené platit pravidelné každý měsíc. Děkuji za odpověď

Odpovědi
standa

1. písemně jej vyzvěte k tomu, aby doplatil dlužné výživné, nejpozději do 3 prac.dní

  • do této výzvy dejte informaci, že když tuto (byť přísnou) lhůtu nedodrží, budete dlužné částky vymáhat soudně
  • zároveň upozorněte, že neplacení výživného déle jak 4 měsíce, může být soudem kvalifikováno jako TRESTNÝ ČIN (§ 196 Zanedbání povinné výživy

2. pokud vaší výzvě nedostojí, tak mu ihned 4. den pošlete kopii návrhu žaloby na doplacení výživného + koncept trestního oznámení o výše zmiňovaném podezření ze spáchání trestného činu

3. pokud to nedoplatí ani následující týden,
tak nemějte slitování a žalobu podejte…, s trestním oznámením počkejte až jak se bude vyvíjet situace

4. ještě dávám ke zvážení, abyste soudu poslal návrh na zvýšení výživného, které lze následně uplatňovat až 3 roky zpět.

Řekl bych, že zbraně máte pádné…, jen to bude déle trvat.

Hodně štěstí.

GangstaHelper

Zajděte na policii v místě Vašeho bydliště, sepíšete trestní oznámení. To je standartní postup.